Dziś mamy 14 listopada 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2023

Uroczysty dzień. Obchody Święta Niepodległości i ślubowanie uczniów

fot. Bogdan Ślagowski

fot. Bogdan Ślagowski

10 listopada w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się# uroczyste obchody Święta Niepodległości oraz zaprzysiężenie uczniów klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Dyrektor Kazimierz Toczko powitał uczniów oraz przybyłych gości i wytłumaczył znaczenie ślubowania dla uczniów naszej szkoły. Przekazał również życzenia od ministra infrastruktury.

W dalszej części uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, którym dyrektor wręczył akt ślubowania. Po tym wydarzeniu samorząd szkolny wręczył upominki wychowawcom.

W kolejnym punkcie uroczystości odśpiewano „Rotę” i wyprowadzono sztandar szkoły.

W części artystycznej uczniowie klas drugich przedstawili historię Polski, swoje wystąpienie zakończyli odśpiewaniem pieśni „Wojenko wojenko”, „Pierwsza brygada” oraz „Żeby Polska była Polską”.

Kończąc uroczystość dyrektor podziękował przybyłym gościom i uczestnikom uroczystości za udział w obchodach.

Materiał: Franciszek i Paweł Gondek

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 46 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu

Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!

(czytaj więcej)
0

Szkolenie terytorialsów. Zadania wymagały ogromnego skupienia

Ucieczka z płonącego pojazdu, pokonanie płonącego toru, a także przejście terenu# skażonego to tylko niektóre zadania jakie w ostatnich dniach czekały na żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. W przygotowanych zajęciach wzięło udział kilkudziesięciu Terytorialsów. Szkolenia realizowane były na bazie obiektów w Toruniu, Brodnicy oraz Drawsku Pomorskim.

(czytaj więcej)
0

Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem

Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.

(czytaj więcej)
0

Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie

Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.

(czytaj więcej)