Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2024

"W zgodzie z naturą w szkole". Zaangażowani w powstanie ogrodu

fot. powierzone

fot. powierzone

Od września w Liceum Ogólnokształcącym #w Szubinie „ruszyło” kilka projektów edukacyjnych. Jednym z nim jest projekt „W zgodzie z naturą w szkole”, dofinansowany przez Zarząd Powiatu Nakielskiego. Głównym założeniem projektu jest stworzenie przyszkolnego ogrodu, uporządkowanego miejsca dla społeczności szkolnej.

W maju i czerwcu rozpoczęły się pierwsze prace: uporządkowano teren, zostały nasadzone rośliny pozyskane od rodziców uczniów. Zakupiono ławeczki, a pan Radosław Paszkiewicz podarował szkole kamienie, którymi zostały wysypane grządki. Należy wspomnieć, że inspiracją do zagospodarowania przestrzeni przy szubińskim liceum były warsztaty na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie specjaliści doradzili uczestnikom projektu, jak stworzyć ogród w zgodzie z naturą.

W zakładanie ogrodu zaangażowała się grupa młodzieży i nauczycieli, dla których wspólna praca stała się okazją do integracji.

W przyszłym roku szkolnym prace projektowe obejmą utworzenie w ogrodzie stref tematycznych, które staną się twórczą przestrzenią sprzyjającą nauce. Dla uczniów zielone, uporządkowane otoczenie będzie alternatywą do wspólnego spędzania czasu podczas przerw i odpoczynku.

Społeczność uczniowska i nauczyciele dziękują wszystkim zaangażowanym rodzicom, którzy pomogli upiększyć teren przyszkolny.

Koordynatorkami projektu są Aurelia Kasprzak i Arleta Marchlewska.

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)