Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2024

Wąsosz świętował jubileusz. Wyjątkowa uroczystość

fot. NL

fot. NL

W sobotę, 22 czerwca w Wąsoszu świętowano #700-lecie miejscowości.

Pomysł zorganizowania jubileuszu 700-lecia Wąsosza tlił się w organizatorach od dawna i wymagał nie lada wysiłku. W sobotę, 22 czerwca na placu za świetlicą wiejską odbyło się to znaczące dla tej miejscowości wydarzenie. Przybyli na nie oczywiście obecni jak i byli mieszkańcy, jak również mieszkańcy sąsiednich miejscowości, osoby kiedyś związane z Wąsoszem, przedstawiciele władz, organizacji i instytucji. Po oficjalnym otwarciu 700-lecia, goście - poseł na sejm RP Piotr Król, burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z przewodniczącą rady miejskiej w Szubinie Anną Kijowską, panie z zaprzyjaźnionych sołectw wręczyły organizatorom pamiątki. Krótko, historię Wąsosza przedstawiła dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej dr Kamila Czechowska. Następnie, na białym koniu wjechał "Maciej z Wąsosza", a za nim zebrani przeszli pod świetlicę. Na jej sąsiedniej ścianie prezentował się mural Macieja z Wąsosza upamiętniający jubileusz 700-lecia miejscowości. Dokonano jego uroczystego odsłonięcia. Chwilę później otwarto także wystawę plenerową dotyczącą Wąsosza. Zakopano również kapsułę czasu, do której mieszkańcy włożyli różne pamiątkowe przedmioty. Ma zostać otwarta dopiero za 50 lat, na jubileusz 750-lecia Wąsosza. W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z przedszkola Iguś w Chomętowie, zespół Ingenium, panie z KGW w Chomętowie, uczniowie Oskara Kozika. Gwiazdą wieczoru był Adam Kalinowski - finalista 11. edycji programu The Voice od Poland. Mieszkańcy wzięli na koniec udział w zabawie tanecznej. Chociaż pogoda nie sprzyjała świętowaniu, był to wyjątkowo udany jubileusz. W czasie wydarzenia otwarte były stoiska gastronomiczne m.in. pań z KGW w Chomętowie, Wąsoszu i Szaradowie, stoiska rękodzielnicze, a także strefa dla dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: sołtys Wąsosza Andrzej Kurowski, Stowarzyszenie Wspólny Cel, radny rady miejskiej w Szubinie Sławomir Berka.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Stenia, w dniu 23-06-2024 19:23:10 napisał:

    Bardzo udane wydarzenie, trafiona promocja i dużo atrakcji. Brawa dla organizatorów, dla Pana Sławomira.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)