Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2024

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka. Wypoczynek w towarzystwie zwierząt

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

W dniach 3 i 4 czerwca 2024 roku dzieci z Samorządowego #Przedszkola nr 3 w Szubinie wybrały się na wycieczkę integracyjną z okazji Dnia Dziecka na "Ranczo Amadeusza" w Bielawach.

Przedszkolaki miały okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu w towarzystwie zwierząt domowych i egzotycznych. W gospodarstwie agroturystycznym dzieci zobaczyły między innymi króliczki, owieczki miniaturki, kózki, gąski, kucyka, osiołka, byczki zebu, szopy pracze, lisa, surykatki, ptaki ozdobne, kurczaczki i kaczuszki. Pan Andrzej, właściciel rancza opowiadał oraz pokazywał przedszkolakom zwierzęta egzotyczne takie jak węże, pająki czy jaszczurki. Wszystkie zwierzęta można było dotknąć, pogłaskać i przytulić. Dzieci brały udział również w zabawach sportowych polegających na strzelaniu z łuku indiańskiego oraz łowieniu rybek na wędkę. Wesoła zabawa szybko się skończyła ale sprawiła dzieciom wiele radości.

Wyjazd został sfinansowany ze środków PFRON w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią oraz ze środków Rady Rodziców działającej przy przedszkolu.Serdecznie dziękujemy!

Materiał: Eliza Ewert

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)