Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

13 września 2020

Aleksandra Nowaczewska zdobyła złoto! Wielki sukces w rzucie młotem

Wielki sukces odniosła Aleksandra Nowaczewska (rocznik 2002) z# LUKS-u Start Nakło. Została mistrzynią Polski do 20 lat w rzucie młotem! Wygrała o prawie trzy metry z drugą na podium Karoliną Bombą (ten sam rocznik) z OKS-u Skra Warszawa.

W Radomiu trwają 74. Mistrzostwa Polski U20 w Lekkiej Atletyce (od 11 do 13 września). Startowała w nich ekipa Startu Nakło. Nie zawiodła Nowaczewska, która rzuciła młotem w finale na odległość 59,21 m i zdobyła złoto. Bomba była druga z wynikiem 56,42 m, a trzecie miejsce zajęła Jolanta Klimasz (rocznik 2001) z UKS-u Achilles Leszno – 53,96 (najlepszy wynik w sezonie –  SB). Do finału niestety nie dostała się inna rzucająca młotem zawodniczka Startu Martyna Grochowska. Mimo pobicia w eliminacjach swojego rekordu życiowego (obecnie to 34,90 m) nie uzyskała kwalifikacji do finału. W biegu na 400 metrów wystąpiła Zuzanna Strzelewicz ze Startu (rocznik 2002). Wystąpiła ona w finale B tego dystansu biegowego, gdzie z wynikiem 59,19 zajęła czwarte miejsce.