Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2024

Goście z nadleśnictwa. Dzieci poszerzyły wiedzę przyrodniczą

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

8 kwietnia Samorządowe Przedszkole# nr im. W. Chotomskiej odwiedzili zaproszeni goście z Nadleśnictwa Szubin - Pani Karolina Klaja i Pan Jakub Sokołowski.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in., że głównym zadaniem leśniczego jest dbanie o zwierzęta i  zasoby  leśne. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Pan leśniczy zwrócił uwagę dzieci, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających, a także szanować otaczającą przyrodę, w czasie spacerów i wycieczek po lesie. Przedszkolacy przypomnieli sobie zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowania ciszy, porządku, unikania kontaktu z dzikimi zwierzętami). Poznały również rośliny, drzewa najczęściej występujące w lesie oraz ich budowę.

Nasi goście zapoznali dzieci z tzw. odpowiednim ubiorem w czasie spaceru po lesie,  który uchroni nas od ukąszeń kleszczy. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w przypadku gdy zauważymy ukąszenie kleszcza na ciele. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (np. sarny, dzika, lisa, jelenia) zamieszkujących nasze lasy.

Ciekawe opowieści naszych gości  przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym jak wiosna budzi się w lesie, rozpoznawały odgłosy znanych zwierząt tam żyjących.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały sadzonki młodych drzewek do zasadzenia w domu, a wysłuchane wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych przedszkolaków.

Dziękujemy Pani Karolinie Klaja i Panu Jakubowi Sokołowskiemu z Nadleśnictwa Szubin za tak miłe i pouczające spotkanie.

Materiał: Patrycja Gaszkowska- Grzeszczak, Wanda Zygmunt- Król / Samorządowe Przedszkole nr3 w Szubinie

Autorki nie wyrażaj a zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)