Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 kwietnia 2024

"Kwiecień - miesiącem świadomości autyzmu". Podsumowanie akcji

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Zakończyliśmy akcję „Kwiecień - miesiącem świadomości autyzmu”. W tym czasie działo się u nas #wiele ciekawych rzeczy. Poza celebrowaniem Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie, dzieci przez cały kwiecień uczestniczyły w różnych zajęciach edukacyjnych, podczas których przyswoiły informacje nt. autyzmu oraz funkcjonowania osób w spektrum autyzmu. Przedszkolaki uzupełniały również specjalnie przygotowane karty pracy, tworzyły plakaty i prace plastyczne, oglądały filmy edukacyjne o danej tematyce, a przy okazji rozwijały wiarę we własne możliwości.

Zwieńczeniem naszej kwietniowej działalności były „Niebieskie Igrzyska”, które odbyły się 25.04.2024r. Już drugi rok z rzędu nasze przedszkole wzięło udział w tym ogólnopolskim wydarzeniu, którego organizatorem jest Fundacja-Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. „Niebieskie Igrzyska” są wydarzeniem o charakterze edukacyjnym oraz sportowo- integracyjnym, dedykowanym dzieciom, w szczególności dzieciom ze spektrum autyzmu. Ich celem jest zwiększanie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi oraz integracja, rozwijanie i wzmacnianie więzi poprzez konkurencje drużynowe.

„Niebieskie Igrzyska” rozpoczęliśmy Hymnem Niebieskich Igrzysk. Przedszkolaki złożyły przysięgę, podczas której przyrzekały nie tylko przestrzegać zasad, ale też świetnie się bawić. Następnie, po wspólnej rozgrzewce, dzieci z radością i zaangażowaniem wzięły udział w różnorodnych konkurencjach sportowych - indywidualnie, w parach oraz w drużynach grupowych. Przedszkolaki m.in. zmierzyły się z torem przeszkód, wykonywały slalom z piłką, spacerowały z woreczkiem na głowie i przeciągały linę. Każde dziecko wzięło udział w zawodach i każde na swój wyjątkowy sposób poradziło sobie z wyzwaniem. Na naszej przedszkolnej olimpiadzie nie było przegranych. Kolejny raz udało nam się udowodnić, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości, a sport to bardzo przyjemna i emocjonująca forma spędzania czasu, która daje wiele radości i wspomaga naszą kondycję fizyczną oraz zdrowie. Oczywiście Niebieskie Igrzyska celebrowaliśmy ubrani na niebiesko na znak solidarności z osobami z autyzmem. Dziękujemy również Rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu pięknych pomponów, które odegrały wielką rolę w kibicowaniu małym sportowcom.

Materiał: Patrycja Gaszkowska-Grzeszczak, Wanda Zygmunt-Król / Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)