Dziś mamy 14 stycznia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2024

Drugie spotkanie genealogów. Czego dotyczyła dyskusja?

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 25 listopada 2024 roku, w siedzibie #Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się drugie spotkanie Szubińskiego Koła Genealogicznego.

 

Po krótkim wstępie i powitaniu przybyłych uczestników przystąpiono do omówienie zagadnień zaplanowanych na poniedziałkowe spotkanie. Tematem spotkania było przedstawienie przez opiekuna koła Artura Przemorskiego części stron i serwisów genealogicznych, dzięki którym można samodzielnie wyszukiwać informacje o naszych przodkach, a także uzyskać dostęp w domowym zaciszu do ksiąg parafialnych i ksiąg urzędów stanu cywilnego. W czasie ponad 2-godzinnego spotkania przedstawiono cztery podstawowe strony internetowe: szukajwarchiwach.gov.pl, genealogiawarchiwach.pl dotyczącą głownie metryk z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, geneteka.genealodzy.pl oraz poznan-project.psnc.pl, na którym możemy znaleźć zapisy dotyczące ślubów z okresu 1800-1899 z terenów Wielkiego Księstwa Poznańskiego oraz Królestwa Kongresowego.

W czasie dyskusji podjęto decyzję o temacie kolejnego spotkania, który dotyczyć będzie dalszych możliwości samodzielnych poszukiwań w Internecie. Serdecznie dziękujemy przybyłym na zebranie gościom, zwłaszcza zaprzyjaźnionym genealogom z Bydgoskiego Towarzystwa Heraldyczno-Genealogicznego, którzy zaprosili szubińska grupę na 4 grudnia 2024 roku o godz. 17.00 do Bydgoszczy na spotkanie swojego towarzystwa w Miejskim Centrum Kultury.

Kolejne spotkanie Szubińskiego Koła Genealogicznego odbędzie się 13 stycznia 2025 roku o godz. 17. Będzie to spotkanie noworoczne. Od godziny 16.00 Artur Przemorski będzie udzielał indywidualnych konsultacji. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w poszukiwaniach to serdecznie zapraszamy.

Materiał: Artur Przemorski

Oceń artykuł: 11 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?

Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.

(czytaj więcej)
0

Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku

Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić rzeczywistość #osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.

(czytaj więcej)
0

Obowiązkowe badania lekarskie dla myśliwych? Propozycja zmiany przepisów

Polacy popierają wprowadzenie obowiązkowych badań dla myśliwych# ze względu na posiadanie przez nich broni palnej. Wskazują zarówno potrzebę przeprowadzenia badań lekarskich (86 proc.), jak i psychologicznych (88 proc.) - wynika z badania przeprowadzonego w grudniu 2024 r. dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

(czytaj więcej)
0

Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu

Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.

(czytaj więcej)