Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2022

Impreza bliska sercem regionowi. Trzecia edycja Pałukowiska

fot. ML

fot. ML

Za nami już trzeci festiwal kulturowy pt. „Pałukowsko”. Impreza# trwała aż do północy i opiewała w różnorodne atrakcje, które zbliżyły uczestników do tradycji regionu Pałuk.

Festiwal rozpoczął się wczoraj (13 sierpnia) o 14:00 i trwał do 24:00w Studzienkach. W ciągu 10 godzin organizatorzy przygotowali atrakcje związane z tradycją regionu pałuckiego, przyrodą, a także ekologią. Podczas imprezy promowali się lokalni artyści oraz rzemieślnicy, którzy sprzedawali rękodzieła i prezentowali sztukę.

W ramach „Pałukowiska” zorganizowano warsztaty taneczne i muzyczne prowadzone przez Małgorzatę Żurańską-Wilkowską oraz Monikę Kochanowską. Nie brakowało też wypełnionych zadaniami i nagrodami ścieżek edukacyjno-ekologicznych po studzienkowych lasach prowadzonych przez Kacpra Gackę.

Specjalnie dla dzieci przygotowano tzw. ”Wioskę dziecięcą”, gdzie można było wziąć udział w prostych zadaniach, jak przejście przez tor przeszkód, rzut do celu, chodzenie na szczudłach, walkach na poduszki etc. Zainteresowani mogli przejechać się na kucyku, poznać z bliska alpaki, malować Eco-torby, zjeść kiełbasę z grilla oraz skosztować ciasta. Wszystko w ludowym nastroju, tworzony przez muzykę zespołu SVAHY. Na zakończenie Pałukowiska, o 20:00 przyjechał zespół Nicponie, znany z grania muzyki inspirowanej warszawską i lwowską piosenką.

Oceń artykuł: 38 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  Gość , w dniu 14-08-2022 22:42:05 napisał:

  Super Impreza!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Paweł , w dniu 15-08-2022 00:48:20 napisał:

  Było super

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Czytelnik, w dniu 15-08-2022 05:49:46 napisał:

  Brawa dla organizatorów!

  odpowiedz

  • 11 (13)

  Smerf, w dniu 15-08-2022 10:05:30 napisał:

  Palukowisko pokazuje, że może być kulturalnie, prosto, klimatycznie, bez zadęcia. Świetny klimat, muzyka, zabawy, jedzenie. Wspaniali ludzie, cudowne spotkania. Wszystko bez pośpiechu i bez kiczu. Dziekujemy

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Kidoński, w dniu 16-08-2022 08:27:00 napisał:

  Czyli jednak można inaczej niż na marinie...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)