Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2022

Impreza bliska sercem regionowi. Trzecia edycja Pałukowiska

fot. ML

fot. ML

Za nami już trzeci festiwal kulturowy pt. „Pałukowsko”. Impreza# trwała aż do północy i opiewała w różnorodne atrakcje, które zbliżyły uczestników do tradycji regionu Pałuk.

Festiwal rozpoczął się wczoraj (13 sierpnia) o 14:00 i trwał do 24:00w Studzienkach. W ciągu 10 godzin organizatorzy przygotowali atrakcje związane z tradycją regionu pałuckiego, przyrodą, a także ekologią. Podczas imprezy promowali się lokalni artyści oraz rzemieślnicy, którzy sprzedawali rękodzieła i prezentowali sztukę.

W ramach „Pałukowiska” zorganizowano warsztaty taneczne i muzyczne prowadzone przez Małgorzatę Żurańską-Wilkowską oraz Monikę Kochanowską. Nie brakowało też wypełnionych zadaniami i nagrodami ścieżek edukacyjno-ekologicznych po studzienkowych lasach prowadzonych przez Kacpra Gackę.

Specjalnie dla dzieci przygotowano tzw. ”Wioskę dziecięcą”, gdzie można było wziąć udział w prostych zadaniach, jak przejście przez tor przeszkód, rzut do celu, chodzenie na szczudłach, walkach na poduszki etc. Zainteresowani mogli przejechać się na kucyku, poznać z bliska alpaki, malować Eco-torby, zjeść kiełbasę z grilla oraz skosztować ciasta. Wszystko w ludowym nastroju, tworzony przez muzykę zespołu SVAHY. Na zakończenie Pałukowiska, o 20:00 przyjechał zespół Nicponie, znany z grania muzyki inspirowanej warszawską i lwowską piosenką.

Oceń artykuł: 38 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  Gość , w dniu 14-08-2022 22:42:05 napisał:

  Super Impreza!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Paweł , w dniu 15-08-2022 00:48:20 napisał:

  Było super

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Czytelnik, w dniu 15-08-2022 05:49:46 napisał:

  Brawa dla organizatorów!

  odpowiedz

  • 11 (13)

  Smerf, w dniu 15-08-2022 10:05:30 napisał:

  Palukowisko pokazuje, że może być kulturalnie, prosto, klimatycznie, bez zadęcia. Świetny klimat, muzyka, zabawy, jedzenie. Wspaniali ludzie, cudowne spotkania. Wszystko bez pośpiechu i bez kiczu. Dziekujemy

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Kidoński, w dniu 16-08-2022 08:27:00 napisał:

  Czyli jednak można inaczej niż na marinie...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa hal
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)