Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Inspekcja sił i środków jednostki. Przeprowadzono ćwiczenia i przegląd

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

W dniu 20 września 2022 roku odbyła się inspekcja z udziałem # sił i środków plutonu gaśniczego Nakło nad Notecią wchodzącego w skład Kompanii Gaśniczej „Krajniak” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Rejon koncentracji stanowiła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Szubinie. Na miejsce skierowano m.in. pluton gaśniczy, w skład którego weszły zastępy z OSP Kcynia, OSP Szubin i OSP Nakło nad Notecią. Dysponowanie zastępów miało miejsce o godz. 9:00. W ramach inspekcji sprawdzono: pojazdy i sprzęt stanowiący ich wyposażenie, dokumentację operacyjną, wyposażenie osobiste strażaka. Dalszy etap stanowiła realizacja praktycznej umiejętności rozwinięcia sił pododdziału. Scenariusz ćwiczeń uwzględniał pożar powstały w hali magazynowej w firmie CMT Polska Sp. Z o.o. w Szubinie.

Oprócz plutonu gaśniczego zaangażowano zastępy GBA, GCBA oraz SHD-23 z JRG 2 Szubin. Po ćwiczeniach wszyscy strażacy zapoznali się szczegółowo z obiektem, charakterem produkcji zakładu oraz występującymi zagrożeniami. Świadomość ta stanowi ważny aspekt pod kątem rozpoznania operacyjnego w/w obiektu.

materiał: mł. kpt. Maciej Poraj/ KP PSP w Nakle

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)