Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Inspekcja sił i środków jednostki. Przeprowadzono ćwiczenia i przegląd

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

W dniu 20 września 2022 roku odbyła się inspekcja z udziałem # sił i środków plutonu gaśniczego Nakło nad Notecią wchodzącego w skład Kompanii Gaśniczej „Krajniak” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Rejon koncentracji stanowiła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Szubinie. Na miejsce skierowano m.in. pluton gaśniczy, w skład którego weszły zastępy z OSP Kcynia, OSP Szubin i OSP Nakło nad Notecią. Dysponowanie zastępów miało miejsce o godz. 9:00. W ramach inspekcji sprawdzono: pojazdy i sprzęt stanowiący ich wyposażenie, dokumentację operacyjną, wyposażenie osobiste strażaka. Dalszy etap stanowiła realizacja praktycznej umiejętności rozwinięcia sił pododdziału. Scenariusz ćwiczeń uwzględniał pożar powstały w hali magazynowej w firmie CMT Polska Sp. Z o.o. w Szubinie.

Oprócz plutonu gaśniczego zaangażowano zastępy GBA, GCBA oraz SHD-23 z JRG 2 Szubin. Po ćwiczeniach wszyscy strażacy zapoznali się szczegółowo z obiektem, charakterem produkcji zakładu oraz występującymi zagrożeniami. Świadomość ta stanowi ważny aspekt pod kątem rozpoznania operacyjnego w/w obiektu.

materiał: mł. kpt. Maciej Poraj/ KP PSP w Nakle

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)