Jarmark, konkurs oraz wizyta świętego Mikołaja. Festiwal Tradycji i Smaku
fot. MM
7 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Mroczy odbył się #Festiwal Tradycji i Smaku, na który składały się dwa odrębne wydarzenia - III mrotecki Jarmark św. Mikołaja oraz XX Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego "Smaki Krajny i Pałuk".
Na wszystkich uczestników imprezy czekało naprawdę wiele atrakcji. Podczas festiwalu dostępne były stoiska z rękodziełem i produktami lokalnymi, natomiast na scenie swoje umiejętności zaprezentowali członkowie pochodzącego z Chełmży zespołu Polskie Kwiaty, a także zespół Chabry z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce.
Nie lada atrakcją okazał się interaktywny quiz z nagrodami, a także wizyta św. Mikołaja oraz jego elfich pomocniczek. Dzieci mogły też tego dnia napisać list do św. Mikołaja. Oczywiście największym powodzeniem cieszyły się stoiska gastronomiczne, które wystawiły m.in. lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia.
Na zakończenie imprezy ogłoszono także laureatów XX Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego "Smaki Krajny i Pałuk". Listę zwycięzców opublikujemy w odrębnym artykule.
Galeria
Czytaj również
- Wspólnie tworzono ozdoby. Cykl spotkań o tematyce bożonarodzeniowej
- Zajęcia świąteczne w trzecim tygodniu za nami. Powstały piękne bombki
- Wizyta Świętego Mikołaja i Elfów. Wigilia dla dzieci
- Za nami koncert kolęd. Występy młodych artystów zachwyciły publiczność
- Coroczne spotkanie świąteczne. Uroczysty posiłek i wizyta gości
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad
Mieszkaniec, w dniu 08-12-2024 09:51:33 napisał:
odpowiedz
457-7, w dniu 08-12-2024 10:24:35 napisał:
odpowiedz
obserwator, w dniu 08-12-2024 10:48:09 napisał:
odpowiedz
Mieszkaniec, w dniu 08-12-2024 12:02:58 napisał:
odpowiedz
WK, w dniu 08-12-2024 12:53:54 napisał:
odpowiedz
Mieszkaniec, w dniu 08-12-2024 21:20:10 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!