Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2024

Jarmark, konkurs oraz wizyta świętego Mikołaja. Festiwal Tradycji i Smaku

fot. MM

fot. MM

7 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Mroczy odbył się #Festiwal Tradycji i Smaku, na który składały się dwa odrębne wydarzenia - III mrotecki Jarmark św. Mikołaja oraz XX Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego "Smaki Krajny i Pałuk".

 

Na wszystkich uczestników imprezy czekało naprawdę wiele atrakcji. Podczas festiwalu dostępne były stoiska z rękodziełem i produktami lokalnymi, natomiast na scenie swoje umiejętności zaprezentowali członkowie pochodzącego z Chełmży zespołu Polskie Kwiaty, a także zespół Chabry z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce.

Nie lada atrakcją okazał się interaktywny quiz z nagrodami, a także wizyta św. Mikołaja oraz jego elfich pomocniczek. Dzieci mogły też tego dnia napisać list do św. Mikołaja. Oczywiście największym powodzeniem cieszyły się stoiska gastronomiczne, które wystawiły m.in. lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia.

Na zakończenie imprezy ogłoszono także laureatów XX Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego "Smaki Krajny i Pałuk". Listę zwycięzców opublikujemy w odrębnym artykule.

Oceń artykuł: 119 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (2)

    Mieszkaniec, w dniu 08-12-2024 09:51:33 napisał:

    Szkoda że ta impreza nie odbyła się w godzinach popołudniowych bo przecież w sobotę ludzie też pracują szkoda że nikt z organizatorów o tym nie pomyślał

    odpowiedz

    • 1 (1)

    457-7, w dniu 08-12-2024 10:24:35 napisał:

    Nie ma czego żałować.

    odpowiedz

    • 4 (4)

    obserwator, w dniu 08-12-2024 10:48:09 napisał:

    Było więcej wystawców od kupców, mieszkańców. Wszystkie te jarmarki odbywają się pod jednym szyldem. Zysk dla organizatora, minimum kosztów dla wystawcy- maksymalny zysk z sprzedaży. Wszedzie panuje drożyzna, łowienie klientów .POZDR.

    odpowiedz

    • 0 (2)

    Mieszkaniec, w dniu 08-12-2024 12:02:58 napisał:

    Może w końcu ludzie obudzą się bo znów trzeba było zapłacić za imprezę która wg mnie okazała się fiaskiem.Kiedyś nie było i było ok,teraz zastaw się a postaw.kierownik mgokir ii dział promocji totalna porażka.A w nowym roku radni za ciężką pracę podwyższą dietki?Głupi mrotecki lud wierzy w obietnice.A dług rośnie i rośnie.

    odpowiedz

    • 1 (3)

    WK, w dniu 08-12-2024 12:53:54 napisał:

    Taka mrotecka mentalność włodarzy a radni to co innego mówili a co innego robią i myślą że mogą więcej niż pozostali mieszkańcy

    odpowiedz

    • 0 (2)

    Mieszkaniec, w dniu 08-12-2024 21:20:10 napisał:

    W całej Polsce i na świecie wszystkie jarmarki odbywają się pod gołym niebem,tylko u nas pod dachem

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zadaj pytanie
40PLN
KOBIZE
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)