Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

19 września 2022

Każde dziecko jest wyjątkowe. Dzień Kropki w przedszkolu

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z grupy Jeżyki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w # Szubinie w czwartek 15 września obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. To wyjątkowe święto stało się okazją, by uświadomić dzieciom, że każde z nich jest wyjątkowe i każde posiada jakiś talent.

 Zajęcia rozpoczęły się oczywiście od prezentacji ubrań (tego dnia wszystkie dzieci miały na sobie coś w kropki). Po pokazie kropkowej mody nadszedł czas na poważne rozmowy. Dzięki nim dzieci dowiedziały się, czym jest talent i każde zastanowiło się nad tym, czy jest coś czym mogłoby się pochwalić - coś co wychodzi mu najlepiej, z czego jest dumne i co daje mu radość. Okazało się, że po początkowych trudnościach dzieciom coraz łatwiej było zauważyć swoje zdolności. Jedne stwierdziły, że biegają najszybciej na świecie, inne że śpiewają jak prawdziwi piosenkarze, a kolejne, że tańczą jak gwiazdy w telewizyjnych programach. W naszej grupie zagościły same utalentowane i potrafiące uwierzyć w siebie dzieci - rysujące, malujące, skaczące do chmur i grające w planszówki bez oszukiwania (to niewątpliwie też jest wielkim talentem!).

Po ważnych rozmowach przyszła kolej na zabawy z chustą - którą dzieci nazwały GigaKropa. W rytm muzyki, chowały się pod chustę wszystkie dzieci, które uznały, że potrafią: pięknie się uśmiechać, pomagać, być przyjacielem, pocieszać - można by wymieniać bez końca. I znów okazało się, że jest wśród nich wiele utalentowanych Jeżyków. Współpracowały również, by trafić piłeczkami do środka chusty, a na zakończenie stworzyły na chuście wspólny kropkowy obrazek.

Na tym jednak nie zakończył się nasz kropkowy dzień. Dzieci bawiły się również w poszukiwaczy zaginionych kropek i odnalazły w sali wiele przedmiotów, na których się one ukryły. Po udanych poszukiwaniach, nadeszła pora na odpoczynek przy stolikach i namalowanie farbami kropkowych pejzaży - przy okazji dzieci przypominały sobie nazwy kolorów w języku angielskim.

Dzień ten zakończył się prezentacją wszystkich prac i opowiadaniem, co najbardziej się dzieciom podobało. Najważniejsze jednak w całej tej zabawie było to, że dzieci zrozumiały, że z małej kropki może powstać coś wspaniałego - wystarczy tylko uwierzyć w siebie!

materiał: Martyna Ucińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)