Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2022

Każde dziecko jest wyjątkowe. Dzień Kropki w przedszkolu

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z grupy Jeżyki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w # Szubinie w czwartek 15 września obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. To wyjątkowe święto stało się okazją, by uświadomić dzieciom, że każde z nich jest wyjątkowe i każde posiada jakiś talent.

 Zajęcia rozpoczęły się oczywiście od prezentacji ubrań (tego dnia wszystkie dzieci miały na sobie coś w kropki). Po pokazie kropkowej mody nadszedł czas na poważne rozmowy. Dzięki nim dzieci dowiedziały się, czym jest talent i każde zastanowiło się nad tym, czy jest coś czym mogłoby się pochwalić - coś co wychodzi mu najlepiej, z czego jest dumne i co daje mu radość. Okazało się, że po początkowych trudnościach dzieciom coraz łatwiej było zauważyć swoje zdolności. Jedne stwierdziły, że biegają najszybciej na świecie, inne że śpiewają jak prawdziwi piosenkarze, a kolejne, że tańczą jak gwiazdy w telewizyjnych programach. W naszej grupie zagościły same utalentowane i potrafiące uwierzyć w siebie dzieci - rysujące, malujące, skaczące do chmur i grające w planszówki bez oszukiwania (to niewątpliwie też jest wielkim talentem!).

Po ważnych rozmowach przyszła kolej na zabawy z chustą - którą dzieci nazwały GigaKropa. W rytm muzyki, chowały się pod chustę wszystkie dzieci, które uznały, że potrafią: pięknie się uśmiechać, pomagać, być przyjacielem, pocieszać - można by wymieniać bez końca. I znów okazało się, że jest wśród nich wiele utalentowanych Jeżyków. Współpracowały również, by trafić piłeczkami do środka chusty, a na zakończenie stworzyły na chuście wspólny kropkowy obrazek.

Na tym jednak nie zakończył się nasz kropkowy dzień. Dzieci bawiły się również w poszukiwaczy zaginionych kropek i odnalazły w sali wiele przedmiotów, na których się one ukryły. Po udanych poszukiwaniach, nadeszła pora na odpoczynek przy stolikach i namalowanie farbami kropkowych pejzaży - przy okazji dzieci przypominały sobie nazwy kolorów w języku angielskim.

Dzień ten zakończył się prezentacją wszystkich prac i opowiadaniem, co najbardziej się dzieciom podobało. Najważniejsze jednak w całej tej zabawie było to, że dzieci zrozumiały, że z małej kropki może powstać coś wspaniałego - wystarczy tylko uwierzyć w siebie!

materiał: Martyna Ucińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)