Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Mieszkańcy mieli dylemat. Droga czy lampa?

fot. ML

fot. ML

Mieszkańcy Kornelina i okolic spotkali się w świetlicy # wiejskiej, aby podzielić fundusz sołecki na 2023 rok. Do dyspozycji mieli prawie 24 tys. zł, jednak to nie starczyło na wszystkie potrzeby mieszkańców.

Zebranie odbyło się 21 września kilka minut po godz. 18:00 i miało na celu podzielenie funduszu sołeckiego w wysokości 23 tys. 780 zł i 12 gr na rok 2023. Najważniejszym tematem zebrania była kwestia, czy pieniądze poświęcić na postawienie lamp fotowoltaicznych przy przystankach autobusowych przy miejscowej świetlicy i w Drogosławiu, czy wyrównać bądź utwardzać drogi gminne na terenie sołectwa. Duże znaczenie na wybór środków miała kwestia możliwego przesunięcia przystanku w Drogosławiu. Po długich naradach zdecydowano się podzielić fundusz w następujący sposób:

Fundusz sołectwa Kornelin na rok 2023
Inwestycja Kwota
Lampa fotowoltanicza koło przystanku autobusowego przy świetlicy 11 000 zł
Organizacja festynu sołeckiego 2 000 zł
Utwardzenie dróg gminnych 10 780 zł
Razem: 23 780 zł

Po jednomyślnym przegłosowaniu wniosku za wszyscy wspólnie zgodzili się na przeznaczenie kolejnego funduszu sołeckiego (na rok 2024) na brakującą lampę w Drogosławiu.

W wolnych wnioskach poruszono dodatkowo kwestie wycinki krzaków przy drodze w kierunku na Rynarzewo, poszerzeniu drogi na Skórzewo i nośności mostu dzielącego Skórzewo od Kornelina.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Rudy , w dniu 23-09-2022 15:20:45 napisał:

    A w Małych Rudach to zebranie było, czy sołtys sam podzielił fundusz?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)