Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Mieszkańcy mieli dylemat. Droga czy lampa?

fot. ML

fot. ML

Mieszkańcy Kornelina i okolic spotkali się w świetlicy # wiejskiej, aby podzielić fundusz sołecki na 2023 rok. Do dyspozycji mieli prawie 24 tys. zł, jednak to nie starczyło na wszystkie potrzeby mieszkańców.

Zebranie odbyło się 21 września kilka minut po godz. 18:00 i miało na celu podzielenie funduszu sołeckiego w wysokości 23 tys. 780 zł i 12 gr na rok 2023. Najważniejszym tematem zebrania była kwestia, czy pieniądze poświęcić na postawienie lamp fotowoltaicznych przy przystankach autobusowych przy miejscowej świetlicy i w Drogosławiu, czy wyrównać bądź utwardzać drogi gminne na terenie sołectwa. Duże znaczenie na wybór środków miała kwestia możliwego przesunięcia przystanku w Drogosławiu. Po długich naradach zdecydowano się podzielić fundusz w następujący sposób:

Fundusz sołectwa Kornelin na rok 2023
Inwestycja Kwota
Lampa fotowoltanicza koło przystanku autobusowego przy świetlicy 11 000 zł
Organizacja festynu sołeckiego 2 000 zł
Utwardzenie dróg gminnych 10 780 zł
Razem: 23 780 zł

Po jednomyślnym przegłosowaniu wniosku za wszyscy wspólnie zgodzili się na przeznaczenie kolejnego funduszu sołeckiego (na rok 2024) na brakującą lampę w Drogosławiu.

W wolnych wnioskach poruszono dodatkowo kwestie wycinki krzaków przy drodze w kierunku na Rynarzewo, poszerzeniu drogi na Skórzewo i nośności mostu dzielącego Skórzewo od Kornelina.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Rudy , w dniu 23-09-2022 15:20:45 napisał:

    A w Małych Rudach to zebranie było, czy sołtys sam podzielił fundusz?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Budowa hal
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)