Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Nakielscy uczniowie łamali sowieckie szyfry. Towarzyszył im prezes IPN

Instytut Dziedzictwa Narodowego zorganizował przejazd ciężarówką #po całej Polsce, aby zaprezentować Polakom grę komputerową pt. „Gra Szyfrów”. Jednym z dwudziestu przystanków była przystań w Nakle.

Ciężarówka naszpikowana elektroniką zawitała do nakielskiej przystani 21 września. Tam mieszkańcy Nakła, mieli okazje poznać grę pt. „Gra Szyfrów”, której nadrzędnym celem jest edukacja historyczna. Przyjazd samochodu ciężarowego jest etapem projektu „MEiN” pt. „Gry w edukacji”, w ramach którego wystawa mobilna odwiedzi w sumie 20 miast w całej Polsce. Akcji towarzyszył prezes IPN – Karol Nawrocki, którego można było spotkać na przystani o 14:00. Wystawa została rozstawiona od 10:00 i była skierowana głównie do młodzieży szkolnej, która przyjeżdżała na przystań nakielską, aby zapoznać się z produktem IPN.

Sama gra, jest tzw. grą przygodową, gdzie gracz wciela się w postacie, które przyczyniły się do zniszczenia sowieckiego pociągu pancernego, podczas walk o Korosteń w 1920 roku. Gracz bierze udział w czterech poziomach gry, gdzie kolejno: łamie sowiecki szyfr, włamuje się do zajezdni tramwajowej, otwiera sejfu i przeprowadza sabotaż szyn kolejowych. Przygoda jest przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby (czyli gracz widzi grę z „oczu” wirtualnego bohatera).

Sama gra jest dostępna za darmo na platformie Steam i z aplikacji na telefony: App Store czy Sklepu Play. Gra się ukazała na komputery osobiste z systemem Windows i smartphone'ach.

Oceń artykuł: 7 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  kuba, w dniu 22-09-2022 09:51:06 napisał:

  Cały program jest do pobrania w internecie .

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Krytyk Społeczny , w dniu 22-09-2022 17:16:18 napisał:

  Prezesa IPN zapraszam do UG i przedstawienia urzędnikom- w tym Burmistrzom miasta stanowiska w zakresie zakazu propagowania komunistycznych symboli .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)