Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 maja 2022

Relacja z obozu. Uczniowie nie narzekają na nudę

fot pow.

fot pow.

Zapraszamy do przeczytania relacji z obozu klasy 1 OPW w Pólko z Zespołu Szkół w Szubinie.

Marsz na orientację, dwie drużyny jeden cel - ruiny zamku krzyżackiego w Starym Jasieńcu. Pogoda dopisała, słonecznie lekki wiatr od południa. Dziś dalsza część nauki topografii i pracy z mapami, dla niektórych to nowość, dla kadetów uczestniczących w szkoleniach dobowych przypomnienie i weryfikacja umiejętności. Wymarsz z obozu, pierwsze metry i ścieżki leśne na mapach wskazuje p.por Łukasz Nieradko od tego momentu kadeci sami wytyczają drogę. Czas, miejsce i godzina przybycia na ruiny podana teraz wszystko zależy od kadetów. Krótki filmik i zdjęcia zobrazują zadanie. Po powrocie dalsza nauka w posługiwaniu się mapą, kompasem. Dziś zaplanowany jest trening strzelecki z zasadami BLOS, wieczór natomiast wypełnią zawody sportowe, ognisko oraz odwiedziny wychowawcy klasy pani Kamili Szczęsnej. Mała inspekcja warunków bytowania przez kadetów, spodobała się wychowawcy klasy, niestety obowiązki zawodowe nie pozwalają nocować pani Kamili w tym urokliwym miejscu i obozowisku stworzonym własnoręcznie przez kadetów. Jutro dzień kamuflażu i pokonywania terenu…. O tym jednak w skrócie wkrótce.


Trzeci dzień szkolenia. Dzisiejszy dzień został podzielony na trzy etapy. Pierwszy etap - to czas poświecony metodom kamuflażu i skrytemu pokonywania terenu. Drugi etap - to dalszy cykl treningu strzeleckiego. Został on dodatkowo urozmaicony nocnym strzelaniem. Trzeci etap - pierwsza pomoc wraz z częścią praktyczną. Zajęcia prowadzone przez p.por Łukasza Nieradko jak co dzień oprawione w ciekawą i przyswajalną formułę cieszą się wielkim zainteresowaniem. Doświadczenie wraz z wiedzą p.por Nieradko tworzą zgrany duet dydaktyczno-praktyczny. Z resztą wycinki z tego dnia możecie obejrzeć w zamieszczonym materiale.

Materiał: Alicja Jaśkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)