Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Religijno-rodzinny festyn. Zwieńczono Dni Kultury Chrześcijańskiej

fot. ML

fot. ML

Nieopodal ulicy Dąbrowskiego w Szubinie odbył się festyn wieńczący# 24. edycję Dni Kultury Chrześcijańskiej. Była to okazja, aby mieszkańcy Szubina mogli się wspólnie solidaryzować przy akompaniamencie muzyki religijnej.

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie trwały od 10 września. Festyn rodzinny, który odbył się 18 września, był jego zakończeniem.

Podczas gdy część ludzi brała udział w losowaniu, niektórzy mogli posłuchać występów miejscowych artystów. Koncerty zaczęły się o 15:00. W tym czasie na scenie wystąpili między innymi: zespół śpiewaczy „Jesienny kwiat”, Zuzanna Bak czy Agnieszka Berka. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z przedszkola „Słoneczko”, Zespół taneczny Algaro ze SP nr 2 w Szubinie. Ponadto Marcin Gąsiorowski przeprowadził zumbę i zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci pod sceną.

Wisienką na torcie był występ Siewców Lednicy, zespół religijny związany ze Wspólnotą Lednica 2000 przy kościele dominikanów w Poznaniu. Działają już od 2000 roku i mają za sobą 6 albumów studyjnych. Mieli okazję zagrać na 25-lecie Fundacji im. Jana Pawła II w Watykanie. Często animują co ważniejsze wydarzenia kościelne w Polsce. W Szubinie zagrali dla publiczności koncert, który spotkał się z dobrym przyjęciem publiczności. Po ich występie zakończyły się Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -5 (9)

    Xyz, w dniu 22-09-2022 16:45:34 napisał:

    Czy organizatorzy za zużyty prąd elektryczny do spółdzielni mieszkaniowej zapłacili? Czy znowu darmoszka.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)