Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2023

Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami. Zajęcia pełne pozytywnych emocji

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

11 stycznia br. Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie odwiedził pasjonat i miłośnik zwierząt egzotycznych.

Pan Krzysztof Maraś, bo to o nim mowa z wykształcenia jest pedagogiem, prowadzącym przez wiele lat sklep zoologiczny. Obecnie zajmuje się szkoleniami psów oraz prowadzeniem zajęć edukacyjnych dla dzieci z przedszkoli i szkół, na których przedstawia swoich milusińskich. Wśród nich przedszkolaki miały okazję poznać: karaluchy, pająki, jaszczurkę Agamę brodatą, węże zbożowe, węża byczego, pytona tygrysiego oraz węża królewskiego. Nasz gość umożliwił dzieciom doświadczyć bliższego kontaktu z wyżej wymienionymi zwierzętami poprzez ich dotknięcie, wzięcie na ręce, szyję oraz zrobienie pamiątkowych i niepowtarzalnych zdjęć. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowiadanych ciekawostek i bacznie przyglądały się pokazywanym wylinkom i skorupkom jajek, z których rodzą się wyżej wymienione osobniki egzotyczne. Dzieci miały również okazję przekonać się o tym, że zwierzęta te są przyzwyczajone do regularnego wyciągania na ręce i nie reagują na nie stresem.

Dzięki zaproponowanym aktywnością, przedszkolaki wychodziły z zajęć pełne pozytywnych emocji, wzbogaciły dziecięcą wiedzę o zwierzętach egzotycznych, rozwijały spostrzegawczość, wyobraźnię oraz umiejętność logicznego myślenia i skupienia uwagi. Miały również świetną okazję do doznań zmysłowych a szczególnie tych sensorycznych, co obrazuje poniższa fotorelacja.

Osoba odpowiedzialna za zorganizowanie spotkania - Małgorzata Łuksztet.

Tekst: Małgorzata Łuksztet

Materiał: Małgorzata Winkowska / Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Poduszki świąteczne
40,00PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)