Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2023

Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami. Zajęcia pełne pozytywnych emocji

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

11 stycznia br. Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie odwiedził pasjonat i miłośnik zwierząt egzotycznych.

Pan Krzysztof Maraś, bo to o nim mowa z wykształcenia jest pedagogiem, prowadzącym przez wiele lat sklep zoologiczny. Obecnie zajmuje się szkoleniami psów oraz prowadzeniem zajęć edukacyjnych dla dzieci z przedszkoli i szkół, na których przedstawia swoich milusińskich. Wśród nich przedszkolaki miały okazję poznać: karaluchy, pająki, jaszczurkę Agamę brodatą, węże zbożowe, węża byczego, pytona tygrysiego oraz węża królewskiego. Nasz gość umożliwił dzieciom doświadczyć bliższego kontaktu z wyżej wymienionymi zwierzętami poprzez ich dotknięcie, wzięcie na ręce, szyję oraz zrobienie pamiątkowych i niepowtarzalnych zdjęć. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowiadanych ciekawostek i bacznie przyglądały się pokazywanym wylinkom i skorupkom jajek, z których rodzą się wyżej wymienione osobniki egzotyczne. Dzieci miały również okazję przekonać się o tym, że zwierzęta te są przyzwyczajone do regularnego wyciągania na ręce i nie reagują na nie stresem.

Dzięki zaproponowanym aktywnością, przedszkolaki wychodziły z zajęć pełne pozytywnych emocji, wzbogaciły dziecięcą wiedzę o zwierzętach egzotycznych, rozwijały spostrzegawczość, wyobraźnię oraz umiejętność logicznego myślenia i skupienia uwagi. Miały również świetną okazję do doznań zmysłowych a szczególnie tych sensorycznych, co obrazuje poniższa fotorelacja.

Osoba odpowiedzialna za zorganizowanie spotkania - Małgorzata Łuksztet.

Tekst: Małgorzata Łuksztet

Materiał: Małgorzata Winkowska / Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zadaj pytanie
20PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)