Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

29 października 2020

Terytorialsi u Powstańców Warszawskich. Wręczają m.in. paczki żywnościowe

fot. szer. Paulina Ozdowska

fot. szer. Paulina Ozdowska

Od poniedziałku żołnierze 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzają# powstańców z województwa Kujawsko – Pomorskiego, wręczając im paczki żywnościowe w ramach akcji „Paczka dla Powstańca”. Żołnierze odwiedzili 7 zamieszkujących na terenie Województwa kombatantów, docierając m.in. do Torunia, Bydgoszczy, Włocławka oraz Grudziądza.

To bardzo wzruszający moment dla obu stron. Jestem ogromnie szczęśliwa, że możemy wspierać ludzi, z których czerpiemy inspiracje do działań. Wojska Obrony Terytorialnej są spadkobiercami tradycji i wartości Armii Krajowej. Dla nas to chwila poświęconego czasu, dla bohaterów powstania to często największa radość i wyczekiwane spotkanie – relacjonuje szer. Agnieszka Witkowska.

W akcje „Paczka dla Powstańca” poza Wojskami Obrony Terytorialnej, zostały zaangażowane również Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Związek Powstańców Warszawskich oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który przygotował paczki złożone z nieodpłatnie przekazanych przez krajowych producentów produktów. Inauguracja akcji odbyła się 30 września w siedzibie KOWR w Warszawie.

Materiał: szer. Paulina Ozdowska - Rzecznik Prasowy 8. Kujawsko - Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Masaż leczniczy
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Naczepa platforma
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)