Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2023

Warsztaty specjalistyczne po raz drugi. Spotkania w przyjaznej atmosferze

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 17 stycznia 2023 roku w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie odbył się drugi z trzech warsztatów# spacjalistycznych zaplanowanych we współpracy z Pracownią Edukacji, Terapii i Seksuologii Społecznej w Bydgoszczy dr Karolina Nowak.

Podczas warsztatu pn.: Problematyczne zachowania seksualne dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolny uczestnicy dowiedzieli się m.in.: czym są i jak identyfikować problematyczne zachowania seksualne wśród dzieci, jak oceniać czy dane zachowanie seksualne dziecka jest normatywne czy nienormatywne, jak reagować na zachowania o charakterze seksualnym. Bardzo ważną częścią spotkania był element dotyczący zaplanowania planu oddziaływań oraz formy pomocy dla dziecka, które prezentuje zachowania seksualne dająca możliwość pracy/konsultacji nad indywidualym przypadkiem. Słuchacze poznali również procedury postępowania w przypadku uzewnętrznienia przez dziecko zachowania o charakterze seksualnym.

Prowadząca, Pani dr Karolina Nowak, psychopedagog, specjalista zdrowia psychicznego, terapeuta, seksuolog oraz viceprezes Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego posiada ogrom wiedzy, którą potrafi z niezwykłą łatwością przekazać odbiorcom. Jest osobą otwartą, uprzejmą i niezmiernie pomocną. Spotkania prowadzone przez Panią Karolinę są w miłej i przyjaznej atmosferze dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Kolejny warsztat z Panią Karoliną Nowak pn.: Behawioralne strategie postępowania z niepożądanymi zachowaniami ucznia na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym odbędzie się 20 lutego 2023r. Serdecznie zapraszamy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Materiał: Małgorzata Winkowska / Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
0

Zastrzeż PESEL. Z usługi skorzystało już ponad 2 mln osób

Zastrzeżenie PESELU ma ochronić przed jego nieautoryzowanym# wykorzystaniem i poprawić bezpieczeństwo naszych danych. Od 17 listopada swój numer PESEL zastrzegło ponad 2 mln obywateli, należy jednak pamiętać, że instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzania bazy zastrzeżonych numerów PESEL od 1 czerwca tego roku i od tego dnia nasze dane będą w pełni chronione.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)