Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2023

Warsztaty specjalistyczne po raz drugi. Spotkania w przyjaznej atmosferze

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 17 stycznia 2023 roku w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie odbył się drugi z trzech warsztatów# spacjalistycznych zaplanowanych we współpracy z Pracownią Edukacji, Terapii i Seksuologii Społecznej w Bydgoszczy dr Karolina Nowak.

Podczas warsztatu pn.: Problematyczne zachowania seksualne dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolny uczestnicy dowiedzieli się m.in.: czym są i jak identyfikować problematyczne zachowania seksualne wśród dzieci, jak oceniać czy dane zachowanie seksualne dziecka jest normatywne czy nienormatywne, jak reagować na zachowania o charakterze seksualnym. Bardzo ważną częścią spotkania był element dotyczący zaplanowania planu oddziaływań oraz formy pomocy dla dziecka, które prezentuje zachowania seksualne dająca możliwość pracy/konsultacji nad indywidualym przypadkiem. Słuchacze poznali również procedury postępowania w przypadku uzewnętrznienia przez dziecko zachowania o charakterze seksualnym.

Prowadząca, Pani dr Karolina Nowak, psychopedagog, specjalista zdrowia psychicznego, terapeuta, seksuolog oraz viceprezes Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego posiada ogrom wiedzy, którą potrafi z niezwykłą łatwością przekazać odbiorcom. Jest osobą otwartą, uprzejmą i niezmiernie pomocną. Spotkania prowadzone przez Panią Karolinę są w miłej i przyjaznej atmosferze dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Kolejny warsztat z Panią Karoliną Nowak pn.: Behawioralne strategie postępowania z niepożądanymi zachowaniami ucznia na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym odbędzie się 20 lutego 2023r. Serdecznie zapraszamy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Materiał: Małgorzata Winkowska / Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)