Dziś mamy 19 września 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

16 września 2024

Zaprezentowano prace Urszuli Jareckiej. "Życzliwa i niezwykle skromna"

fot. Szubiński Dom Kultury

fot. Szubiński Dom Kultury

13 września 2024 roku w Szubińskim Domu Kultury odbyło się #otwarcie wystawy malarskiej zmarłej niedawno szubinianki Urszuli Jareckiej. Wydarzeniu patronowały obchody XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Artystka Urszula Jarecka malarstwem zainteresowała się w latach 90-tych ubiegłego wieku. Jednak prawdziwą przygodę z malowaniem rozpoczęła w 2011 roku od regularnych warsztatów w Szubińskim Domu Kultury. Brała udział w plenerach wraz z członkami Grupy Plama's oraz prezentowała swoje obrazy na wystawach zbiorowych.

Zawsze życzliwa, niezwykle skromna, nie narzucająca się, uśmiechnięta i bardzo pobożna. Zmarła 13 maja tego roku. Wystawę w SzDK zaplanowała jeszcze za życia. Miała ona być pierwszą indywidualną ekspozycją własnych prac.

Wernisaż zgromadził wielu gości, którzy wspominali życie i twórczość Urszuli Jareckiej. Wśród nich była najbliższa rodzina: córki i wnuki, Prezes Akcji Katolickiej w Szubinie Danuta Siewkowska, Prezes Grupa Plama's Hanna Zawadzka - Pleszyńska, proboszcz parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli w Szubinie ks. Jacek Pawelczyk, dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie Mirosław Rzeszowski i dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alina Gordon oraz znajomi i przyjaciele artystki.

Wieczór był przepełniony smutkiem, nie zabrakło łez wzruszeń spowodowanych wielką stratą i pustką jaką zostawiła po sobie śp. Urszula Jarecka.

Wystawę można oglądać do połowy października.

Materiał: Alina Gordon / Szubiński Dom Kultury

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Praca na wysokości
60PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rejestracja BDO
500PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Terytorialsi ruszyli z pomocą. "Wspólne działanie kluczem do sukcesu"

Od piątku, 12 września br., na terenach południowo-zachodniej Polski trwa #walka z piętrzącą się wodą. Do walki z żywiołem w WOT zorganizowano 4 Wojskowe Zgrupowania Zadaniowe w oparciu o 11 Małopolską, 12 Wielkopolską, 13 Śląską i 16 Dolnośląską Brygadę OT, w każdej Brygadzie do ok. 500 żołnierzy. W razie potrzeby wsparcia wymienionych brygad, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pozostają w gotowości do stawiennictwa w jednostce wojskowej w czasie 24 h.

(czytaj więcej)
0

Jedna ogólnopolska infolinia KAS. Zmiany od października

Pracownicy urzędów skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej# (KIS) będą udzielać informacji pod numerami: (+48) 22 330 03 30 – dla połączeń z telefonów komórkowych i 801 055 055 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Tak jak dotychczas dzwoniący uzyskają pod tymi numerami ogólną informację podatkową i celną. Nowością jest możliwość uzyskania informacji dotyczących indywidualnych spraw podatnika objętych tajemnicą skarbową po potwierdzeniu tożsamości kodem telePIN.

(czytaj więcej)
0

85. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Dzisiaj Dzień Sybiraka

17 września – w rocznicę agresji sowieckiej #na Polskę z 1939 r. – przypada Dzień Sybiraka. To wyjątkowe święto zostało ustanowione uchwałą Sejmu. „Upamiętniamy tych, którzy tam zginęli, tych, którym udało się powrócić do Ojczyzny, tych, którzy osiedli w różnych częściach świata, oraz tych, którzy pozostali w miejscu swego zesłania, gdzie kultywowali polskość" – głosi uchwała.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Noteci. "Wiatr nam sprzyjał"

Kolejna wędrówka z cyklu #"Po Bezdrożach" za nami.

(czytaj więcej)