Zaprezentowano prace Urszuli Jareckiej. "Życzliwa i niezwykle skromna"
fot. Szubiński Dom Kultury
13 września 2024 roku w Szubińskim Domu Kultury odbyło się #otwarcie wystawy malarskiej zmarłej niedawno szubinianki Urszuli Jareckiej. Wydarzeniu patronowały obchody XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej.
Artystka Urszula Jarecka malarstwem zainteresowała się w latach 90-tych ubiegłego wieku. Jednak prawdziwą przygodę z malowaniem rozpoczęła w 2011 roku od regularnych warsztatów w Szubińskim Domu Kultury. Brała udział w plenerach wraz z członkami Grupy Plama's oraz prezentowała swoje obrazy na wystawach zbiorowych.
Zawsze życzliwa, niezwykle skromna, nie narzucająca się, uśmiechnięta i bardzo pobożna. Zmarła 13 maja tego roku. Wystawę w SzDK zaplanowała jeszcze za życia. Miała ona być pierwszą indywidualną ekspozycją własnych prac.
Wernisaż zgromadził wielu gości, którzy wspominali życie i twórczość Urszuli Jareckiej. Wśród nich była najbliższa rodzina: córki i wnuki, Prezes Akcji Katolickiej w Szubinie Danuta Siewkowska, Prezes Grupa Plama's Hanna Zawadzka - Pleszyńska, proboszcz parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli w Szubinie ks. Jacek Pawelczyk, dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie Mirosław Rzeszowski i dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alina Gordon oraz znajomi i przyjaciele artystki.
Wieczór był przepełniony smutkiem, nie zabrakło łez wzruszeń spowodowanych wielką stratą i pustką jaką zostawiła po sobie śp. Urszula Jarecka.
Wystawę można oglądać do połowy października.
Materiał: Alina Gordon / Szubiński Dom Kultury
Galeria
Czytaj również
- Wieczór kolęd w Samoklęskach Małych. Ciepła i rodzinna atmosfera
- Zespół Pectus zachwycił widownię. Kolędowanie z Szubiniakami po raz piąty
- Jasełka w wykonaniu młodych artystów. Dzieci z wizytą w DPS
- Spotkanie słuchaczy UTW. Prelekcja o polskich okrętach podwodnych
- Kolejna premiera Teatru Meandry. "Mały Książę" wprawił w zachwyt
Dodaj komentarz
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej uroczyście #rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia#, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!