Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

19 sierpnia 2020

Zmarła Helena Hylla. Wiele lat działała na rzecz lokalnej społeczności

fot. SP Palmierowo

fot. SP Palmierowo

18 sierpnia odeszła śp. Helena Hylla.

Śp. Helena Hylla aktywnie działała w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Była kierownikiem sekcji historyczno-krajoznawczej w Kcyńskim Towarzystwie Kulturalnym. To wieloletnia animatorka akcji pokazujących piękno kraju, jago zabytki i historie.

W latach 1967-1987 pracowała jako nauczycielka w Szkole Podstawowej w Palmierowie. Została odznaczona medalem "Zasłużony Działacz Kultury i Dziedzictwa Narodowego" nadanym przez Ministra Kultury. W 2012 roku otrzymała medal „Zasłużony dla Gminy Kcynia”.

Pogrzeb śp. Heleny Hylla odbędzie się w Chomiąży Szlacheckiej.

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Max.36, w dniu 19-08-2020 15:18:16 napisał:

  Pani Hylla uczyła mnie w LO w Kcyni biologii .Wymagająca ,ale bardzo dobry człowiek i nauczyciel.Niech odpoczywa w spokoju.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Eda, w dniu 21-08-2020 00:57:49 napisał:

  Prowadzila dlon swoich uczniow gdy uczyli się pierwszych liter .Dzisiaj już nie ma takich nauczycieli . SP.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Adam, w dniu 23-08-2020 12:25:51 napisał:

  Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny.Byłem JEJ uczniem.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesny styl
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Lakiernictwo
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Meble pokojowe
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Drobne naprawy
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)