Znicze można wykorzystać ponownie. Coraz bardziej popularne zniczodzielnie
fot. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Listopad to czas szczególnej refleksji nad pamięcią# o bliskich, którzy odeszli. Podczas wizyt na cmentarzach warto pamiętać, że szklane znicze można wykorzystać ponownie.
Jednym ze sposobów na ograniczenie odpadów jest korzystanie ze zniczodzielni, które stają się coraz bardziej popularne na cmentarzach. Są to specjalne regały, gdzie można zostawić nieuszkodzone szklane znicze, aby inni mogli je ponownie wykorzystać, dodając jedynie wkład. To rozwiązanie pozwala oszczędzić pieniądze i wspierać działania proekologiczne poprzez wielokrotne użycie tych samych zasobów.
Więcej informacji o zniczodzieniach znajdziesz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=3mgOehoxeHc&t=56s
Segregacja odpadów na cmentarzach
Jeżeli znicz nie nadaje się już do ponownego użycia, warto pamiętać o właściwej segregacji odpadów. Szklane znicze są produkowane z innego rodzaju szkła niż butelki i szkło opakowaniowe, dlatego z uwagi na różnice w temperaturze topnienia oraz zanieczyszczenie parafiną i dymem nie wrzucamy ich do pojemników na odpady szklane. Znicze zawsze należy wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane. Postępujemy w ten sam sposób również w przypadku zniczy stłuczonych.
Odpowiedzialne gospodarowanie odpadami podczas wizyt na cmentarzach to wyraz troski nie tylko o pamięć o bliskich, ale także o środowisko.
Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Czytaj również
- Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. Używaj odpowiedzialnie
- Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
- Apel o bezpieczny zwrot. Przypadki śmiertelnych zatruć preparatami
- Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. Każda akcja jest inna
- Międzynarodowy Dzień Seniora. Inspiracja dla młodszych pokoleń
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. Używaj odpowiedzialnie
W trwającym od 18 do 24 listopada Światowym Tygodniu# Wiedzy o Antybiotykach Główny Inspektorat Farmaceutyczny przypomina najważniejsze zasady stosowania antybiotyków.
(czytaj więcej)Zadbaj o swoje zdrowie. Zwróć uwagę na oznaczenia produktów
Data minimalnej trwałości# „Najlepiej spożyć przed” i data przydatności do spożycia „Należy spożyć do” – to dwa różne oznaczenia.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
nakiel, w dniu 03-11-2024 14:58:02 napisał:
odpowiedz
Lech , w dniu 03-11-2024 15:33:29 napisał:
odpowiedz
ja, w dniu 04-11-2024 09:10:06 napisał:
odpowiedz
obserwator, w dniu 04-11-2024 18:58:11 napisał:
odpowiedz
Y, w dniu 04-11-2024 19:38:01 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!