Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

27 marca 2024

Budki lęgowe dla ptaków oraz schrony dla nietoperzy. Ochrona lokalnej fauny

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

W ramach realizacji inwestycji dotyczącej rozbudowy drogi gminnej #nr 090513C, ulicy Wiejskiej w Szubinie oraz przyległych ulic i infrastruktury technicznej, podjęto działania w związku z wycinką drzew, które kolidowały z planowaną inwestycją. Na mocy decyzji Burmistrza Szubina z dnia 13 czerwca 2022 r. dotyczącej środowiskowych uwarunkowań (znak OŚiR.6220.11.2022), 23 marca 2024 r. nadzór przyrodniczy inwestora zawiesił na terenie parków miejskich w Szubinie budki lęgowe dla ptaków oraz schrony dla nietoperzy.

Zapisy tej decyzji określiły potrzebę wywieszenia 5 skrzynek lęgowych typu A, 3 skrzynek lęgowych typu B, 2 skrzynek lęgowych typu D oraz 3 schronów dla nietoperzy. Do realizacji tego zadania wytypowano dwa parki miejskie w Szubinie, które spełniają wymogi dotyczące instalacji budek lęgowych oraz schronów dla nietoperzy.

W parku Nakielskim zostało wywieszonych 5 budek lęgowych oraz 3 schrony, natomiast w parku Tysiąclecia wywieszono 5 budek lęgowych.

Ta inicjatywa ma na celu wspieranie i ochronę lokalnej fauny, zapewniając odpowiednie warunki dla ptaków i nietoperzy w miejskich przestrzeniach. Szczególnie w okresie lęgowym ptaków, takie działania są niezwykle pożądane, ponieważ zapewniają one odpowiednie warunki dla rozmnażania się i hodowli młodych ptaków

Materiał: UM Szubin

PARK PRZY UL. NAKIELSKIEJ W SZUBINIE PARK PRZY UL. NAKIELSKIEJ W SZUBINIE

PARK PRZY UL. KCYŃSKIEJ W SZUBINIE PARK PRZY UL. KCYŃSKIEJ W SZUBINIE

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rejestracja BDO
500PLN
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Pogoda wprost wymarzona. Wędrówka wzdłuż meandrującej rzeki

Dzisiejszą 16 kilometrową wędrówkę rozpoczęliśmy# i zakończyliśmy na przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
0

Piękna trucicielka. Konwalię należy trzymać z dala od dzieci

Najpierw z kłącza wyrasta zielona łodyżka, a dopiero później #pojawiają się drobne dzwonki ukryte pomiędzy dużymi, zielonymi liśćmi. Tak rozkwita konwalia majowa, która przyciąga delikatną wonią. Jej piękne, białe kwiaty od wieków są symbolem niewinności. Dziko rosnąca roślina ma wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)