Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Budowa drogi ekspresowej S-10. Pojawiły się kolejne przeszkody

fot. portalkujawski.pl

fot. portalkujawski.pl

Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła wybór# podbydgoskiej firmy Kobylarnia jako wykonawcy odcinka Solec Kujawski – Toruń Zachód drogi ekspresowej S-10. Wciąż nie ma rozstrzygnięcia dla odcinka Stryszek – Emilianowo. Opóźni się także wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka na zachód od Bydgoszczy do Wyrzyska.

W połowie grudnia GDDKiA wybrała wykonawcę dla odcinka Solec Kujawski – Toruń Zachód drogi ekspresowej S-10 – wybrano konsorcjum Kobylania (lider) – Mirbud, które zaoferowało budowę odcinka za 425,8 mln zł. Kolejną ofertę pod względem kwotowym złożyła warszawka firma PORR SA na kwotę 463,4 mln. Ta firma zaskarżyła wybór oferty Kobylarnia do KIO, a to nakazało unieważnienie wyboru i ponowne jego dokonanie. W praktyce opóźni to podpisanie umowy na budowę o kilka tygodni.

W listopadzie GDDKiA wybrała dla odcinka Bydgoszcz Południe (Stryszek) – Emilianowo ofertę Budimexu. 14 grudnia GDDKiA tę decyzję jednak cofnęła, bowiem pojawiły się wątpliwości co do oferty. Na temat szczegółów publicznie nic jednak nie powiedziano, jedynie wiemy, że wezwano Budimex do złożenia dodatkowych wyjaśnień, teraz trwa proces weryfikacji, stąd też wykonawcy wciąż nie mamy wybranego.

Jeżeli chodzi o odcinek Emilianowo – Solec Kujawski na początku listopada otwarto oferty i najtańszą zaoferował Budimex. Do dzisiaj nie wybrano jednak najkorzystniejszej oferty, być może zwlekanie z jej wyborem ma związek z zamieszaniem wokół Budimexu na sąsiednim odcinku.

Czwarty odcinek zaczyna się od planowanego węzła Toruń Zachód i biegnie do autostrady A1. Tutaj oferty otwarto już we wrześniu, najtańszą złożyło konsorcjum z liderem NDI SA. Do dzisiaj jednak nie wybrano najkorzystniejszej oferty.

Planowano umowy podpisać do marca

W grudniu obradował Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S-10 (jeszcze przed unieważnieniem wyboru dla odcinka Stryszek – Emilianowo), wówczas przedstawiciele GDDKiA wyrazili nadzieję,że do marca uda się podpisać umowy z wykonawcami tych wszystkich czterech odcinków. Pojawiające się jednak nowe problemy mogą ten plan nieco zweryfikować.

Opóźnienia też pomiędzy Bydgoszczą i Wyrzyskiem

Do wtorku 18 stycznia planowano wydać decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10. Bez prawomocnej decyzji środowiskowej nie można bowiem ogłosić przetargów. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wskazując na skomplikowany charakter sprawy ustaliła nowy termin na 18 marca. Praktyka pokazuje,że trzeba się liczyć, że ten termin może się wydłużyć o kolejne miesiące.

Źródło: portalkujawski.pl

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  nadzorca pubłowlany, w dniu 19-01-2022 09:39:33 napisał:

  oby nie budowali tak jak ulicy Strażackiej i Kasztanowej w Sadkach. polecam przyjechać zobaczyć. czeskie filmy już was nie zaskoczą.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Sadkowianin, w dniu 19-01-2022 11:58:32 napisał:

  W Sadkach na Strażackiej chodniki prawie na wysokości okien pierwszego piętra. "ORDER Z BURAKA" dla geniuszy z naszego magistratu, którzy wyrazili zgodę na wykonanie takiego bubla komunikacyjnego !!!!!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Jan, w dniu 20-01-2022 10:37:17 napisał:

  Miałem okazję jechać tam w tym tygodniu, tragedia i wy na to pozwalacie ? Z waszych podatków? Chodniki są prawie szersze niż sama ulica. Deptak mogli zrobić taniej by wyszło

  odpowiedz

  • 3 (3)

  MP, w dniu 20-01-2022 12:51:20 napisał:

  Pis to idioci, złodzieje i debile

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Budowa magazynów
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)