Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2024

Cała sala śpiewała z nimi! Trzecia odsłona muzycznej podróży

fot. MM

fot. MM

14 kwietnia w Szubińskim Domu Kultury zorganizowano# kolejną, trzecią już odsłonę Muzycznej Podróży w wykonaniu Eugeniusza Kalinowskiego oraz Elizy Bilecki. Publiczność była wprost zachwycona koncertem!

Pierwsza część Muzycznej Podróży w Szubinie miała miejsce w listopadzie minionego roku, natomiast druga - 15 stycznia roku bieżącego. Każde z tych wydarzeń cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności i nie inaczej było tym razem. Eugeniusz Kalinowski i jego siostrzenica Eliza Bilecki po raz kolejny zaprosili mieszkańców na muzyczną ucztę. Z uwagi na bardzo różnorodny repertuar, każdy mógł tego wieczoru znaleźć coś dla siebie - począwszy od klasycznego Va, Pensiero z Opery Giuseppe Verdi "Nabucco", aż po takie polskie przeboje jak "Cała sala śpiewa z nami", Nie bądź taki szybki Bill", "Kolorowe jarmarki" czy włoskie "O Bella Ciao".

Eugeniusz Kalinowski od ponad 23 lat pracuje w bydgoskiej Operze "Nova" na stanowisku artysta chóru. Ma za sobą liczne przedstawienia operowe i operetkowe, a także premiery i koncerty - również zagraniczne. Eugeniusz Kalinowski otrzymał też nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za pomnażanie piękna i bogactwa życia muzycznego regionu.

Oceń artykuł: 263 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Wiesia, w dniu 15-04-2024 18:52:42 napisał:

    Brawo .Jak zawsze Szdk prowadzi dużą KULTURĘ. Tak dalej p.Dyrektor.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa magazynów
Rejestracja BDO
500PLN
Budowa hal
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)