Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2024

Derby gminy Szubin. Udany rewanż Victorii

fot. freepik

fot. freepik

W miniony weekend odbyła się# pierwsza kolejka w grupie III rozgrywek piłkarskich na szczeblu B – klasy. W jednym ze spotkań Szubinianka II Szubin zmierzyła się na własnym boisku z Victorią Kołaczkowo.

Po kilku miesiącach oczekiwań do gry powróciły zespoły występujące w grupie III rozgrywek piłkarskich B – klasy. A więc najciekawszej z punktu widzenia sympatyków piłki nożnej w powiecie nakielskim. W jednym ze spotkań doszło do starcia w Szubinie, gdzie miejscowy drugi zespół Szubinianki podejmował Victorię Kołaczkowo. Były to zatem derby gminy, a także mecz przyjaźni. W rundzie jesiennej dość niespodziewanie na boisku przeciwnika lepsi okazali się szubińscy piłkarze, więc goście liczyli na rewanż. Początek meczu jednak przyniósł bardzo przykrą wiadomość. Już w 5. minucie fatalnej kontuzji nabawił się młody zawodnik Szubinianki Bartosz Czechowski, który opuścił stadion w karetce pogotowia. Po wznowieniu gry inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy w każdym aspekcie gry prezentowali się lepiej. I w 30. minucie zdobyta przewaga przyniosła wreszcie „owoce” w postaci bramki otwierającej. A na listę strzelców wpisał się Michał Machowski, a więc piłkarz, którego klub pozyskał w przerwie zimowej z Szubinianki Szubin. Ten sam zawodnik zaledwie 10 minut później podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Jeszcze przed zejściem do szatni na regulaminową przerwę Victoria zadała trzeci cios. Tym razem jednak na listę strzelców wpisał się Kamil Załoga.

Wynik 3:0 stawiał zespół gości w bardzo komfortowej sytuacji przed drugą połową spotkania. Gospodarze mieli o czym rozmawiać w szatni, ale jak pokazało drugie 45 minut, piłkarze nie byli w stanie wykrzesać w sobie tyle siły, żeby skutecznie przeciwstawić się rywalowi. Próżno jednak szukać motywacji, gdy krótko po wznowieniu gry w drugiej połowie meczu traci się kolejną bramkę. I tak, w 46. minucie Victoria prowadziła już 4:0 po bramce Huberta Lange. Biorąc pod uwagę dyspozycję obu drużyn kwestia wyniku była już rozstrzygnięta, ale spotkanie trzeba było rozegrać do końca. Prze kolejnych kilkadziesiąt minut pomimo starań obu zespołów, wynik pozostawał bez zmian. Przełamanie nastąpiło dopiero w 90 minucie, kiedy to Damian Czerwiński strzelił piątą bramkę dla zespołu z Kołaczkowa.

Victoria rundę wiosenną rozpoczęła z wysokiego „C”, nie tylko biorąc rewanż za porażkę z Szubinianką w rundzie jesiennej, ale czyniąc to w znakomitym stylu – na 5!. Drugi zespół Szubinianki ma o czym myśleć i będzie miał na to aż 2 tygodnie, bowiem w nadchodzący weekend pauzuje. Piłkarze z Kołaczkowa zmierzą się natomiast na własnym boisku z Orłem Kcynia. I zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie.

Szubinianka II Szubin – Victoria Kołaczkowo 0:5 (0:3)

Bramki dla Victorii: Michał Machowski 2, Kamil Załoga, Hubert Lange, Damian Czerwiński

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)