Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 marca 2024

Dzieci poznawały wielkanocne tradycje. Wiosennne spotkania w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

W pierwszych dniach nadchodzącej wiosny#, 11 i 14 marca, w Oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej w Szubinie zagościły dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie oraz Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Abecadło”.

Podczas spotkania przedszkolaki zapoznały się z tradycjami świąt Wielkanocy. Bibliotekarka pokazała też dzieciom ilustracje pierwszych znaków wiosny na kartach ulubionych bajek.   Dzieci z entuzjazmem opisywały budzącą się do życia przyrodę. Najmłodsi czytelnicy podzielili się wiedzą na temat wiosennych odkryć, odgadywali zagadki, pokonywali wiosenny tor przeszkód z pisanką na łyżeczce. Maluchy wysłuchały  opowiadań o tematyce wiosennej oraz świątecznej U. Kozłowskiej „O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach” i A. Głowackiej „Wiosna”. Na zakończenie spotkania pomalowały kolorowankę przedstawiającą pisankę. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do szubińskiej biblioteki.

Materiał: Mirosław Rzeszowski

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa hal
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)