Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2022

Dzień Pustej Klasy. Przedszkolaki obcowały z przyrodą

fot. powierzone

fot. powierzone

W tym roku spotkaliśmy się pod chmurką w piątek, 10 czerwca. Do zorganizowania pełnego emocji # Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza.

Natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot.                   

Przyroda uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Tego dnia zabrałyśmy dzieci do ogrodu warzywno-  owocowo - kwiatowego na poszukiwanie wody w ekosystemie.       

Każdy przedszkolak bowiem wie, że bez wody nie ma życia, jest potrzebna: ludziom, zwierzętom i roślinom. Dzieci przypomniały również, że należy wodę oszczędzać. Przedszkolakom udało się zaobserwować i odnaleźć różne miejsca z wodą : chmury deszczowe, ogromną kałużę, beczkę z deszczówką, wąż ogrodowy, oczko wodne, basen, krople deszczu na roślinach, kamienny wodospad. Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały, patrzyły, dotykały, a następnie narysowały gdzie była woda. Na koniec pan Roman – strażak przeprowadził z przedszkolakami rozmowę nt „Bezpieczne wakacyjne zabawy nad wodą”.

materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa hal
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)