Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2022

Dzień Pustej Klasy. Przedszkolaki obcowały z przyrodą

fot. powierzone

fot. powierzone

W tym roku spotkaliśmy się pod chmurką w piątek, 10 czerwca. Do zorganizowania pełnego emocji # Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza.

Natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot.                   

Przyroda uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Tego dnia zabrałyśmy dzieci do ogrodu warzywno-  owocowo - kwiatowego na poszukiwanie wody w ekosystemie.       

Każdy przedszkolak bowiem wie, że bez wody nie ma życia, jest potrzebna: ludziom, zwierzętom i roślinom. Dzieci przypomniały również, że należy wodę oszczędzać. Przedszkolakom udało się zaobserwować i odnaleźć różne miejsca z wodą : chmury deszczowe, ogromną kałużę, beczkę z deszczówką, wąż ogrodowy, oczko wodne, basen, krople deszczu na roślinach, kamienny wodospad. Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały, patrzyły, dotykały, a następnie narysowały gdzie była woda. Na koniec pan Roman – strażak przeprowadził z przedszkolakami rozmowę nt „Bezpieczne wakacyjne zabawy nad wodą”.

materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)