Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

15 maja 2022

Europejską Noc Muzeów. Uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu

fot. pow.

fot. pow.

Muzeum Wojsk Lądowych z siedzibą główną w Bydgoszczy # 14 maja 2022 obchodziło Europejską Noc Muzeów. Muzeum było czynne dla zwiedzających od 18.00 do 24.00.

Harmonogram wydarzeń obejmował:
• Możliwość skorzystania ze strzelnicy, strzelanie z pneumatycznej broni sportowej we współpracy ze stowarzyszeniem GWARD Kwidzyn. Strzelnica tylko dla osób pełnoletnich lub dzieci od lat 12 z pełnoletnim opiekunem;
• Wystawa broni strzeleckiej we współpracy ze stowarzyszeniem GWARD Kwidzyn;
• Możliwość rozłożenia i zapoznania się z budowa karabinka AK;
• Zwiedzanie wnętrza czołgu T-72;
• Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji głównej oraz wystaw czasowych „Nabytki” oraz „Uzbrojenie żołnierzy wyklętych”;
• Konkurs historyczny z wykorzystaniem znajomości topografii Muzeum.

Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka również uczestniczył w wydarzeniu. Wsparliśmy członków KSSK GWARD użyczając szkolną broń pneumatyczną. Strzelnica podczas Europejskiej Nocy w Muzeum Wojsk Lądowych cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Strzelających było aż 214 osób. Cieszymy się, że dzięki współpracy z KSSK GWARD oddział w Szubinie mogliśmy współtworzyć jedną z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Materiał: Alicja Jaśkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)