Dziś mamy 22 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

21 września 2020

Gra miejska już za nami. Projekt realizowany przez szubińskie muzeum

fot. Kamila Czechowska

fot. Kamila Czechowska

W sobotę, 19 września 2020 r. odbyła się zorganizowana przez Muzeum Ziemi Szubińskiej im. #Zenona Erdmanna gra miejska. Wydarzenie to element realizowanego przez muzeum projektu, pt. Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad.

Około 80 osób z miasta i gminy Szubin wzięło udział w projekcie. Koordynatorem i autorem projektu była kustosz Kamila Czechowska, która wraz z Patrycją Banasiak, Iwoną Kruk, Agnieszką Rybacką, Sylwią Banasiak, Piotrem Bembenkiem, Towarzystwem Historycznym z Kcyni na czele z prezesem Piotrem Dąbrowskim, Rejonową Biblioteką Publiczną, Szubińskim Towarzystwem Kulturalnym zrealizowali projekt gry miejskiej. W projekcie wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szubinie, Szkoły Podstawowej w Królikowie, Szkoły Podstawowej w Kowalewie, Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, 7 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska  Feniks w Szubinie oraz osoby indywidualne. Opiekę nad młodzieżą sprawowali Kamila Jakubiak, Barbara Kowalewska, Hanna Molenda, Dorota Nowicka, Mariola Polańska, Hubert Stręk, Dorota Tumiłowicz-Lesiuk. Reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 dopingowała dyrektor Marlena Posadzy.

Gra rozpoczęła się zbiórką w Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie Kamila Czechowska zapoznała zebranych z projektem, działaniami w ramach gry miejskiej i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi uczestników. Każda z grup otrzymała kartę gry, długopis, a także pakiet wyżywienia. Z uwagi na panującą pandemię start grup uczestników nastąpił w różnych godzinach. Uczestnicy poproszeni zostali o zachowanie reżimu sanitarnego. W punktach na terenie miasta, gdzie planowano realizację gry, dostępny był płyn do dezynfekcji, a koordynatorzy zadań przestrzegali obowiązujących wytycznych. Na terenie Szubina uczestnicy realizowali specjalnie przygotowane zadania. Podsumowanie gry odbyło się w Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie na uczestników czekał ponownie słodki poczęstunek i okolicznościowy kubek.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego ,,Koalicje dla Niepodległej". Tytuł projektu Muzeum Ziemi Szubińskiej: Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad. Wartość projektu wynosi 13 600 zł. z czego dofinansowanie to 12 200 zł.

Materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Patriota, w dniu 22-09-2020 07:57:32 napisał:

    Fajnie ale uważajcie bo macie podwójnego agenta. Przyodziewa mundury polskie innym razem niemieckie.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lipoliza injekcyjna
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Nowe stylizacje
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)