Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2024

Jak obronić się przed atakiem psa? Szkolenie edukacyjno-profilaktyczne

fot. D.Lubawy

fot. D.Lubawy

Pod koniec marca#, z inicjatywy Pani Dyrektor, w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie zostało przeprowadzone bardzo cenne szkolenie edukacyjno - profilaktyczne z zakresu samoobrony przed atakiem psa.

Wzięły w nim udział dzieci z oddziałów przrdszkolnych oraz uczniowie klas 1-8.

Zajęcia poprowadzili profesjonalości wraz z dwoma wytresowanymi psami.

Podczas szkolenia omówionych zostało wiele tematów, między innymi: sytuacje, w których pies atakuje, mowa ciała psa, błędy popełniane przez właścicieli czworonogów podczas kontaktu z psem i wiele innych.

Najważniejszą częścią spotkania były rady, jak należy się zachować podczas ataku agresywnego psa.

Dzieci i uczniowie aktywnie uczestniczyli w szkoleniu, w skupieniu słuchali prowadzących i ćwiczyli przyjmowanie postaw pozwalających ochronić ciało przed agresją psów.

To była bardzo interesująca i pożyteczna lekcja.

Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętali cenne rady i w razie ataku psa będą wiedzieli, jak się zachować.

Materiał: Daniel Lubawy / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)