Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2022

Jak przekonać pracodawcę do pracy zdalnej?

fot. powierzone

fot. powierzone

Chciałbyś realizować obowiązki zawodowe w domu, ale# Twój szef jak dotąd nie zaproponował zdalnego trybu pracy? Możesz go do tego przekonać, przywołując odpowiednie argumenty. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w pracy zdalnej jest bardzo dobra organizacja i systematyczność.

Czy tryb zdalny sprawdzi się w praktyce?

Zanim zaproponujesz szefowi przejście na tryb zdalny, zastanów się, czy rzeczywiście taka forma pracy sprawdzi się w przypadku Twojego stanowiska. Warto podkreślić, że obecnie bardzo wiele firm pozwala swoim pracownikom na realizację obowiązków zawodowych w domowym zaciszu. Widać to również na podstawie ofert udostępnianych na portalu Pracuj.pl. Przede wszystkim ta forma zatrudnienia świetnie sprawdza się w przypadku osób, które wykonują swoje obowiązki na komputerze. Jeśli zatem nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi do realizacji przydzielonych zadań, możesz zasugerować pracodawcy przejście na tryb zdalny.

Dobra organizacja – podstawa w pracy zdalnej

Wielu pracodawców unika przejścia na tryb zdalny, obawiając się, że zatrudnione osoby nie będą pracować w domu wystarczająco efektywnie. Możesz przekonać swojego szefa, że na pewno lepiej poradzisz sobie z dobrą organizacją pracy i będziesz realizować powierzone zadania w ustalonym terminie. Warto wspomnieć o tym, że zdalny tryb jest dla Ciebie korzystniejszym rozwiązaniem ze względu na oszczędność czasu – nie musisz tracić go na codzienne dojazdy do biura. Dzięki temu możesz rozpocząć pracę szybciej i być w pełnej dyspozycji. Dla pracodawcy takie argumenty mogą okazać się kluczowe.

Zadbaj o stały kontakt z pracodawcą

Jeśli Twój szef obawia się, że zdalny tryb pracy poskutkuje utratą kontroli nad wykonywanymi przez Ciebie obowiązkami, przekonaj go o utrzymaniu stałej łączności. Wystarczy zainstalować na komputerze specjalny komunikator, który pozwala na kontakt w każdej chwili. Dzięki temu pracodawca będzie na bieżąco mógł sprawdzać postępy w pracy. Komunikacja online umożliwi także wyznaczanie kolejnych zadań oraz współpracę z pozostałymi osobami zatrudnionymi przy danym projekcie.

Podsumowanie

Zastanów się, czy warto przenieść się na pracę zdalną, i spróbuj przekonać do tego pomysłu swojego szefa. Obecnie coraz więcej firm zatrudnia pracowników w tym trybie, odkrywając realne korzyści płynące z tego rozwiązania.

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)