Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2022

Jak przekonać pracodawcę do pracy zdalnej?

fot. powierzone

fot. powierzone

Chciałbyś realizować obowiązki zawodowe w domu, ale# Twój szef jak dotąd nie zaproponował zdalnego trybu pracy? Możesz go do tego przekonać, przywołując odpowiednie argumenty. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w pracy zdalnej jest bardzo dobra organizacja i systematyczność.

Czy tryb zdalny sprawdzi się w praktyce?

Zanim zaproponujesz szefowi przejście na tryb zdalny, zastanów się, czy rzeczywiście taka forma pracy sprawdzi się w przypadku Twojego stanowiska. Warto podkreślić, że obecnie bardzo wiele firm pozwala swoim pracownikom na realizację obowiązków zawodowych w domowym zaciszu. Widać to również na podstawie ofert udostępnianych na portalu Pracuj.pl. Przede wszystkim ta forma zatrudnienia świetnie sprawdza się w przypadku osób, które wykonują swoje obowiązki na komputerze. Jeśli zatem nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi do realizacji przydzielonych zadań, możesz zasugerować pracodawcy przejście na tryb zdalny.

Dobra organizacja – podstawa w pracy zdalnej

Wielu pracodawców unika przejścia na tryb zdalny, obawiając się, że zatrudnione osoby nie będą pracować w domu wystarczająco efektywnie. Możesz przekonać swojego szefa, że na pewno lepiej poradzisz sobie z dobrą organizacją pracy i będziesz realizować powierzone zadania w ustalonym terminie. Warto wspomnieć o tym, że zdalny tryb jest dla Ciebie korzystniejszym rozwiązaniem ze względu na oszczędność czasu – nie musisz tracić go na codzienne dojazdy do biura. Dzięki temu możesz rozpocząć pracę szybciej i być w pełnej dyspozycji. Dla pracodawcy takie argumenty mogą okazać się kluczowe.

Zadbaj o stały kontakt z pracodawcą

Jeśli Twój szef obawia się, że zdalny tryb pracy poskutkuje utratą kontroli nad wykonywanymi przez Ciebie obowiązkami, przekonaj go o utrzymaniu stałej łączności. Wystarczy zainstalować na komputerze specjalny komunikator, który pozwala na kontakt w każdej chwili. Dzięki temu pracodawca będzie na bieżąco mógł sprawdzać postępy w pracy. Komunikacja online umożliwi także wyznaczanie kolejnych zadań oraz współpracę z pozostałymi osobami zatrudnionymi przy danym projekcie.

Podsumowanie

Zastanów się, czy warto przenieść się na pracę zdalną, i spróbuj przekonać do tego pomysłu swojego szefa. Obecnie coraz więcej firm zatrudnia pracowników w tym trybie, odkrywając realne korzyści płynące z tego rozwiązania.

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)