Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2022

Masz pytania o Polski Ład? Skorzystaj z wspólnego dyżuru ZUS i KAS

fot. pow.

fot. pow.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy we współpracy z Izbą Administracji Skarbowej w Bydgoszczy organizują wspólny dyżur telefoniczny.

W poniedziałek, 24 stycznia w godz. od 12 do 14 ekspertów ZUS i US będzie można zapytać w sprawie Polskiego Ładu. Pod numerem telefonu 52 34 18 124 dyżurować będzie ekspert z ZUS, Joanna Karsznia, którą będzie można zapytać m.in. o zmiany w składce zdrowotnej i rozliczaniu oraz opłacaniu składek ZUS – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Natomiast eksperci z III Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy Monika Kaiser i Joanna Rutkowska dyżurować będą pod numerami telefonu: 52 339 74 71, 52 339 75 88. W czasie ich dyżuru będzie można uzyskać informacje w zakresie PIT-2 oraz tzw. ulgi dla klasy średniej. Ekspertów US będzie można również zapytać w sprawie rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2021 z uwzględnieniem zmian w Polskim Ładzie mających zastosowanie do rozliczenia za ubiegły rok, tj. ulga rehabilitacyjna, ulga prorodzinna, wspólne rozliczenie małżonków.


Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (9)

  s, w dniu 20-01-2022 16:02:01 napisał:

  przecież oni sami nie wiedzą jak doradzić taki syf z tego jest.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Gocha, w dniu 20-01-2022 19:52:46 napisał:

  W burdelu rządzi zawsze burdelmama.

  odpowiedz

  • -9 (9)

  Obserwator , w dniu 20-01-2022 20:33:52 napisał:

  A ja mam 150 zł więcej wypłaty dzięki Kaczorowi , tak trzymaj

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (3)

  Roman_Nakło, w dniu 20-01-2022 21:45:16 napisał:

  A ja pracuje na czarno, nie odprowadzam niczego i jest bardzo dobrze. Na święta kupiłem nowe auto za 200 tysięcy i planuje kupić dodatkową działkę. Polecam wypisać się z tej karuzeli śmiechu i zacząć naprawdę zarabiać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 12 (12)

  Polski wał, w dniu 21-01-2022 05:01:13 napisał:

  Dziwię się że po tylu aferach ta banda złodziei ma jeszcze takie poparcie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Diler, w dniu 22-01-2022 06:03:41 napisał:

  Boxer chce zuka kupic i ludzi na wynajem wozic wraca do biznesu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Kapusta młoda
3,99PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)