Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2022

Możliwe utrudnienia w ruchu drogowym. Przejedzie kolumna pojazdów

fot. powierzone

fot. powierzone

W związku z organizacją Konwoju Mikołajów Gminy Szubin uprzejmie informujemy, że w 11 grudnia 2022 r. drogami publicznymi na trasie# Chomętowo–Królikowo przez Gąbin, Kowalewo, Słupy, Dąbrówka Słupska, Szubin, Kołaczkowo, Szkocja, Rynarzewo, Zamość, Tur, Samoklęski Małe, Wolwark, Pińsko, Zalesie przejeżdżać będzie kolumna blisko 40 pojazdów. Kolumna zatrzymywać się będzie w 16 miejscach postoju. Nadmieniamy, że na powyższe otrzymaliśmy zgodę Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy nr O/BY.Z-1.4330.85.2.2022.FD na wykorzystanie dróg w sposób szczególny. Konwój rozpocznie się o godzinie 14:00, a zakończy ok. godz. 20:00.

Mając na uwadze powyższe oraz pkt. 6 przedmiotowej decyzji informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym.
Etapy trasy wyglądają następująco:
a) Konwój rozpoczyna trasę przy Świetlicy Wiejskiej w Chomętowie i przemieszcza się drogą wewnętrzną niepubliczną, dz. 94/1
b) Następnie przecinamy drogę powiatową (Wąsosz-Ciężkowo) nr 1953C, kontynuując trasę drogą powiatową 1956C (Chomętowo-Łabiszyn).
c) Następnie skręcamy w lewo, w drogę powiatową nr 1952C (Chomętowo-Gąbin)-Kowalewo) Na tym odcinku drogi na wysokości posesji nr 27A w Gąbinie planujemy pierwsze zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
d) Następnie ruszamy dalej i kontynuujemy podróż drogą powiatową nr 1952C (Chomętowo-Gąbin)-Kowalewo). Na wysokości firmy Dudek Paragliders w Kowalewie planujemy drugie zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
e) Następnie ruszamy dalej, skręcamy w lewo i kontynuujemy podróż na byłej drodze krajowej nr 5, wbijając się w drogę serwisową przy drodze ekspresowej S5 i na rondzie skręcamy w prawo w drogę powiatową 1946C (Wąsosz-Słupy). Na wysokości Kościoła w Słupach planujemy trzecie zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
f) Kontynuujemy trasę drogą 1946C, na przecięciu dróg powiatowych skręcamy w lewo na Dąbrówkę Słupską na drogę powiatową 1943C (Dąbrówka Słupska-Ciężkowo). NA wysokości skrętu do miejscowości Wrzosy planujemy 4 zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
g) Konwój rusza w dalszą trasę drogą powiatową 1943C, aż do nowej drogi serwisowej przy drodze ekspresowej S5 i wraca do miejscowości Kowalewo, do byłej drogi krajowej nr 5.
h) Kontynuujemy podróż na byłej drodze krajowej nr 5 (Szubin-Żnin).
i) Kolejno skręcamy w lewo na drogę wojewódzką nr 247 (Szubin-Kcynia) wzdłuż ulicy Jana Pawła II w Szubinie. Następnie odbijamy w .prawo, w drogę gminną nr 091034C, wzdłuż ulicy Kcyńskiej i 3 Maja. Następnie skręcamy w drogę wojewódzką nr 246 (ul. Kościuszki w Szubinie). Na wysokości skrętu w prawo na rynek planujemy piąte zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
j) Następnie ruszamy dalej i kontynuujemy podróż na drodze wojewódzkiej nr 246 wzdłuż ul. Paderewskiego w Szubinie.
k) Następnie wjeżdżamy na drogę gminną nr 091034C (ul. Sienkiewicza w Szubinie).
l) Kontynuujemy podróż wjeżdżając na byłą drogę krajową nr 5 (Łachowo-Kołaczkowo-Rynarzewo).
m) Na wysokości Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie planujemy szóste zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
n) Kontynuujemy podróż byłą drogę krajową nr 5, która stanowi ciąg drogi serwisowej przy drodze ekspresowej S5, aż do Zamościa, gdzie na wysokości przystanku autobusowego w Szkocji planujemy siódme zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
o) Następnie kontynuujemy trasę powyższą drogą i na wysokości kościoła w Rynarzewie planujemy ósme zatrzymanie konwoju na ok 5-10 minut.
p) Kontynuujemy podróż byłą drogą krajową nr 5 i serwisową. Następnie w Zamościu, za mostem skręcamy w lewo, w drogę powiatową nr 1948C (Samoklęski Małe – Zamość). Na tej trasie na wysokości sklepu Vega w Zamościu (przed przejazdem kolejowym) planujemy dziewiąte zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut, a następnie na wysokości Szkoły Podstawowej w Turze dziesiąte zatrzymanie konwoju, również na 5-10 minut.
q) Następnie kontynuować będziemy trasę konwoju na drodze powiatowej nr 1948C aż do Samoklęsk Małych, gdzie na wysokości świetlicy wiejskiej planujemy jedenaste zatrzymanie konwoju na ok 5-10 minut.
r) Następnie konwój skręci w lewo na drogę wojewódzką nr 246 (Paterek-Szubin-Dąbrowa Biskupia). Kontynuować będziemy podróż na drodze wojewódzkiej nr 246 (Paterek-Szubin-Dąbrowa Biskupia), aż do ul. Nakielskiej w Szubinie. Następnie na skrzyżowaniu ulic Nakielskiej, 3 Maja, Kościuszki i Sędziwoja Pałuki, skręcamy w prawo na drogę gminną nr 091034C, wzdłuż ulicy Kcyńskiej i 3 Maja. Następnie odbijamy w prawo w drogę wojewódzką nr 247 (Szubin-Kcynia).
s) Na drodze wojewódzkiej nr 247 na wysokości sklepu w miejscowości Wolwark planujemy dwunaste zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
t) Następnie kontynuować będziemy podróż na drodze wojewódzkiej nr 247. Na wysokości przystanku autobusowego skręcimy w prawo w drogę powiatową 1934C (Pińsko-Słonawy). Na wysokości sklepu w Pińsku nastąpi trzynaste zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut, który następnie przejedzie przez teren zakładu Agropin, aby bezkolizyjnie zawrócić kolumną do drogi powiatowej nr 1943C.
u) Następnie z drogi powiatowej nr 1934C skręcimy w prawo włączając się do ruchu na drodze wojewódzkiej nr 247. W miejscowości Zalesie planujemy czternaste zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut. Następnie wjeżdżając na posesję Państwa Oczkowskich planujemy zawrócić i ponownie wrócić na drogę wojewódzką nr 247 w kierunku Szubina, by skręcić w prawo na drogę powiatową nr 1944C (Zalesie-Królikowo). Na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1943 C (Królikowo-Słupy) konwój skręci w lewo i zatrzyma się na terenie przed sklepem w miejscowości Królikowo.
Na tym konwój zostanie zakończony.

W załączeniu przesyłam y mapkę poglądową z szacunkowymi godzinami postoju konwoju na trasie. Osobą do kontaktu jest Patryk Dzikowski prezes SMGSz Szubiniacy 795 710 631.

Materiał: Patryk Dzikowski / Stowarzyszenie Szubiniacy

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 6
Pliki do pobrania
MAPA KONWÓJ 2022 - Z POSTOJAMI.png

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)