Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2022

Na drodze wojewódzkiej. Ewentualne cięcia po połowie października

fot. pow.

fot. pow.

Wzdłuż drogi wojewódzkiej z Szubina do Szubina Wsi można jeszcze# natknąć się na suche, stwarzające zagrożenie drzewa i gałęzie. Kiedy zostaną one odpowiednio przycięte?

Na problem zwrócił uwagę nasz czytelnik, mieszkaniec ulicy Reymonta w Szubinie. – Bardzo proszę o wycięcie starych drzew, które w każdej chwili mogą spaść na drogę między ulicą Reymonta a Nakielską za cmentarzem. Rozmawiałem rok temu z naszym burmistrzem i obiecał, że się tym zajmie, a jak dotąd nic kompletnie nie zrobił. Gałęzie drzew, przy ostatniej wichurze, już opadały na jezdnię. Niech tylko jeszcze raz mocniej zawieje! Oby nikomu nic się nie stało! – powiedział mężczyzna.
O usunięcie obumarłych gałęzi drzew rosnących pomiędzy Szubinem a Szubinem Wsią zwrócił się do ZDW w Bydgoszczy (za pośrednictwem burmistrza Szubina) także radny Marek Gajewski. – Często zdarza się, że przy porywistych wiatrach gałęzie te spadają na jezdnię i pobocze, co jest zagrożeniem dla pieszych i pojazdów – powiedział radny.

Ponieważ jest to droga wojewódzka, kwestia pielęgnacji drzew należy do ZDW w Bydgoszczy. – Pielęgnacyjne wycinki przy drzewostanie w pasie DW nr 246 wykonywane były na początku tego roku przed okresem ochronnym ptaków. Skrajnia pionowa i pozioma drogi spełnia wszystkie normy i gwarantuje bezpieczny przejazd. Obecnie prowadzimy ocenę stanu drzew na sieci Rejonu Dróg Wojewódzkich w Tucholi i powstaje lista miejsc wymagających interwencji. Ewentualne prace przy wycince suchych drzew, gałęzi zlecane będą po zabezpieczeniu środków na przełomie roku, nie wcześniej niż po 16 października (zakończenie tegorocznego okresu lęgowego ptaków) – poinformował Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)