Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

27 maja 2023

"Na pewno coś zrobimy". Potrzebny gruntowny remont Rynku

fot. archiwum

fot. archiwum

Ulica Rynek w Rynarzewie, zwłaszcza jej jeden fragment musi być wyremontowany. #Nie chodzi tylko o bieżącą naprawę, ale o dokładny remont. Jakie są na to szanse?

Stan fragmentu ulicy Rynek w Rynarzewie pogarsza się i bieżące naprawy już nie wystarczą. Chociaż i one mogłyby poprawić komfort jazdy kierowców. O to, jaka jest możliwość remontu ponownie zapytał radny Artur Michalak, były burmistrz i mieszkaniec Rynarzewa. Zasugerował, żeby gmina naprawiła tę drogę z gminnych pieniędzy w ramach tzw. bieżącego utrzymania dróg. – Czy uda się zrobić drugą część Rynku w Rynarzewie? – skierował ponownie pytanie do burmistrza. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie do remontu z rządowego funduszu rozwoju dróg. Jednak jeszcze niedawno radny Michalak obawiał się, że ze względu na to, że zniszczony fragment ulicy jest zbyt krótki, dofinansowanie nie zostanie przyznane. Burmistrz Szubina jest jednak dobrej myśli. – Mamy zabezpieczoną część środków na remont drugiej części Rynku. Złożyliśmy też wniosek o dofinansowanie tego projektu w ramach funduszu rozwoju dróg – poinformował burmistrz Mariusz Piotrkowski. Włodarz podkreślił, że wspomniany rządowy fundusz na remonty nie bierze pod uwagę długości drogi. – Bardziej tam chodzi o zabezpieczenie niechronionych uczestników ruchu, gdzie to jest i myślę, że mamy tam jakieś szanse. Na to mamy zabezpieczone pieniądze pół na pół. Na pewno będziemy starać się to zrobić, na pewno coś zrobimy. Nie obiecuję, że wszystko. Jeżeli nie wszystko to część chcielibyśmy bardzo – przyznał burmistrz. Informacja o tym, czy gmina otrzyma dofinansowanie na remont będzie podana za około miesiąc. Fragment ulicy ma zostać cały pokryty asfaltem. Konieczne jest także wykonanie odwodnienia w ciągu tej ulicy.

Źródło:  

Oceń artykuł: 14 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (5)

  WYBORY 2050, w dniu 27-05-2023 19:38:01 napisał:

  to ja u siebie na wsi chce takie dziury;0

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (11)

  Ryś , w dniu 27-05-2023 21:57:59 napisał:

  A co ten Michalak zrobił dla Rynarzewa będąc burmistrzem?

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Sołtys , w dniu 27-05-2023 22:37:46 napisał:

  Ulice: Bydgoska, Krótka, połowa Ogrodowej, Polna, teren wokół świetlicy i modernizacja szkoły za przeszło 3 miliony. Co roku coś. Dziękujemy.

  odpowiedz

  • -6 (6)

  Patriota, w dniu 28-05-2023 08:38:34 napisał:

  Szkoda, że burmistrz nie myśli o pozostałych wsiach,a tylko mają szansę wsie mające przedstawiciela w radzie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)