Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

14 marca 2023

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana. Wspólna akcja KAS i SG

fot. powierzone

fot. powierzone

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz funkcjonariusze z# Warmińsko-Mazurskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wykryli i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,3 mln papierosów oraz ponad 10 ton tytoniu i krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 9,5 mln zł, a także dwie linie technologiczne do produkcji i pakowania papierosów. Zatrzymano 5 osób, którym przedstawiono zarzuty.

Nielegalna fabryka papierosów

W wyniku przeszukania wynajmowanych budynków w powiecie włocławskim funkcjonariusze znaleźli 2 linie technologiczne do produkcji papierosów, a także 4 inne maszyny i urządzenia do wytwarzania wyrobów tytoniowych (m.in. krajalnię, suszarnię). Organizator starał się aby działalność fabryki była niewidzialną dla organów ścigania instalując na jej terenie m.in. pomieszczenia mieszkalne i socjalne dla pracowników biorących bezpośredni udział w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych.

1,3 mln papierosów oraz ponad 10 ton tytoniu i krajanki tytoniowej

Funkcjonariusze przejęli 1,3 mln papierosów, ponad 10 ton tytoniu i krajanki tytoniowej, a także duże zapasy opakowań kartonowych i filtrów do papierosów. Fabryka mogła wyprodukować w ciągu doby do 2 mln szt. papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłacenia podatku akcyzowego i VAT, w przypadku sprzedaży nielegalnego tytoniu wyniosłyby ok. 12 mln zł.

Aresztowano 5 osób

Pięciu mężczyznom, Prokurator Rejonowy we Włocławku przedstawił zarzuty. Mieszkaniec Łodzi usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast 4 mężczyzn usłyszało zarzuty udziału z zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją nielegalnych papierosów, w tym wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych z podrobionymi znakami towarowymi. Włocławski Sąd zastosował wobec 5 zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Kierującemu grupą grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym grozi pobyt w więzieniu do 5 lat.

Materiał filmowy - link

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 28 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -8 (32)

    ***** ***, w dniu 14-03-2023 10:09:42 napisał:

    Rządowa mafia nie lubi konkurencji.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotobraz 30x40
52,00PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)