Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

12 marca 2021

O bezpieczeństwie z szubińskim dzielnicowym. Dzieci bawiły się świetnie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych szubiński dzielnicowy przeprowadził# spotkanie profilaktyczne dla dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2. Policjant mówił o bezpieczeństwie drogowym i nie tylko.

Od najmłodszych lat dzieci powinny uczyć się zasad ruchu drogowego, gdyż wiedza ta niewątpliwie jest niezbędna, a stosowanie jej w praktyce pozwala na bezpieczne korzystanie z dróg. Pamiętają o tym doskonale mundurowi powiatu nakielskiego, którzy w placówkach oświatowych organizują spotkania z dziećmi.

Jedno z nich przeprowadził ostatnio dzielnicowy z szubińskiego komisariatu sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak. Policjant odwiedził maluchy w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie.

Mundurowy przypominał słuchaczom zasady ruchu pieszych, przestrzegał maluchy przed zabawami w rejonie dróg i radził, aby dzieci nosiły na odzieży elementy odblaskowe, tłumacząc jak ważną rolę one pełnią.

Nie zabrakło też informacji na temat bezpieczeństwa podczas spędzania czasu w domu. Policjant przypomniał, by dzieci nie otwierały drzwi nieznajomym, nie korzystały z urządzeń gospodarstwa domowego bez nadzoru osób dorosłych oraz, by były rozsądne podczas zabaw.

Przedszkolaki z uwagą wysłuchały rad dzielnicowego i chętnie dzieliły się z nim swoimi spostrzeżeniami.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)