Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

Odwiedzili firmę logistyczną. Uczniowie zwiedzili magazyny i możliwości rozwoju

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy 3 Tb Zespołu Szkół im. prof. E.Chroboczka,# uczący się w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunami p. Agnieszką Bubczyk i p. Sylwią Bałuk odwiedzili magazyny Frigo Logistics w Żninie.

Frigo Logistics to operator logistyczny głęboko mrożonych produktów. Posiadają magazyny wysokiego składowania w temperaturze do -22 stopni. Frigo Logistics ma rozbudowaną sieć magazynów, które powstały w Radomsku, Warszawie-Błonie, Czeladzi i Żdżarach koło Szczecina.

Oddział Frigo Logistics w Żninie posiada 15500 miejsc paletowych a od roku również własną flotę transportową po przejęciu firmy transportowej Armir. Na polskim rynku Frigo Logistics jest liderem w dystrybucji produktów głęboko mrożonych. Klientami Frigo Logistics są przede wszystkim sieci handlowe.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z rzeczywistymi warunkami pracy magazynu, możliwościami pracy i ścieżką awansu we Frigo Logistics. Wizyta pokazała, że warto zdobywać nowe kwalifikacje m.in. kurs operatora wózków widłowych. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, zwiedziliśmy magazyny produktów głęboko mrożonych. Uczniowie chętni zadawali pytania i promowali również kształcenie zawodowe w naszej szkole. Prowadzący wizytę p. Katarzyna Długosz, p. Krzysztof Lisiecki i p. Marek Balcerzak wskazali również, że w ich pracy niezbędna jest znajomość języka angielskiego, ze względu na poszerzanie rynków zbytu.

Wyjazd odbył się w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne „Wszystko jest logistyką” współfinansowany przez Powiat Nakielski.

Materiał: A. Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)