Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

20 listopada 2020

Postępują prace w Szubińskim Domu Kultury. Duże zmiany na piętrze obiektu

fot. Paweł Pietroń

fot. Paweł Pietroń

Od lutego trwają prace nad przebudową Szubińskiego Domu Kultury. Pomimo tego, że #obiekt w części zakryły rusztowania, to widoczne są zmiany w wyglądzie bryły budynku. Równie dobrze postępują prace wewnątrz.

19 listopada pracownicy Szubińskiego Domu Kultury ponownie gościli na placu budowy przy ulicy Kcyńskiej 13. Obecnie najbardziej widoczne prace trwają na elewacji budynku, gdzie trwa proces termoizolacji ścian. Ponadto pojawiły się mocowania do lameli. Ten drewniany element architektoniczny zdobić będzie fragmenty elewacji i doda budynkowi swoistego charakteru. Na dachu budynku stanęły już centrale klimatyzacji, które w przyszłości zadbają o dobrą temperaturę między innymi podczas organizowanych w sali widowiskowej koncertów. W kolejnym etapie zamontowane zostaną panele z żaluzjami osłaniające klimatyzatory.

Wspomniana sala widowiskowa doczekała się nowej, ognioodpornej konstrukcji. Obecnie trwają prace nad jej wykończeniem. W przestrzeni więźby dachowej zamontowana została również instalacja wentylacyjna. Zakończony został także proces kładzenia instalacji elektrycznej i teleinformatycznej w całym obiekcie.

Duże zmiany widać na piętrze obiektu. Na wszystkich ścianach pomieszczeń, z wyjątkiem klatki schodowej i jednego z biur, pojawiły się już tynki. W nadbudowanej części stanęła już konstrukcja przyszłych pomieszczeń. Niebawem rozpocznie się ich izolacja i zabudowa. Prace postępują również w pomieszczeniach sanitariatów i piwnicach.

Szubiński Dom Kultury realizuje projekt: „Nadbudowa, przebudowa, rozbudowa i modernizacja Szubińskiego Domu Kultury”, którego celem jest „Wzrost ożywienia społecznego i gospodarczego na obszarze miasta i gminy Szubin” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry Działania 6.4. Rewitalizacja oraz inwestycje w infrastrukturę edukacyjną w ramach ZIT Poddziałanie 6.4.1 Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych w ramach ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 16 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    LewPawełek, w dniu 21-11-2020 10:34:16 napisał:

    Ciekawe czy robotnicy pracują w maseczkach, a ściany są na bieżąco dezynfekowane i czy ozonowanie są izby? Cząsteczki wirusa mogą utknąć między szczelinami i przy późniejszym pękaniu spoin mogą się wydostać do pomieszczeń i dojdzie do nowych zakażeń. Tylko tak poradzimy sobie w walce z tą straszliwą pandemią. Mówili w telewizji o tym.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)