Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 maja 2022

Spotkanie z Konsulem Honorowym Ukrainy. Uczestnicy wymienili się doświadczeniami

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

11 maja 2022 r. o godz. 13:00 w Szubińskim# Domu Kultury odbyło się spotkanie z inicjatywny Fundacji Gaudeamus we współpracy z Konsulem Honorowym Ukrainy w Bydgoszczy w ramach serii spotkań ,, Pomagamy lokalnie”. Spotkanie miało charakter informacyjno – szkoleniowo – konsultacyjny.

W spotkaniu udział wzięli: Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy prof. hon. WSG Krzysztof Sikora, Dyrektor Regionalnego Punktu Informacyjno-Doradczego w Bydgoszczy prof. WSG dr Swietłana Kashuba, Dziekan ds. kształcenia językowego – prof. WSG dr Irena Kudlińska, Konsultant Regionalnego Punktu Informacyjno-Doradczego Marta Yareso, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Zastępcą Wiolettą Borys – Stachowiak, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Prezes Oddziału Akcji Katolickiej w Szubinie Danuta Siewkowska, Dyrektor MGOPS w Szubinie Renata Michalak z pracownikami, Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Szubin ”Szubiniacy” Patryk Dzikowski oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Szubinie i relokowani obywatele Ukrainy zamieszkujący Gminę Szubin.

Omówiono zasady funkcjonowania Regionalnych Punktów Informacyjno-Doradczych przy Konsulacie Honorowym Ukrainy. Przedstawiono diagnozy potrzeb obywateli ukraińskich przebywających w województwie kujawsko-pomorskim w tym Gminie Szubin oraz dotychczas podjęte działania na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Spotkanie zakończono cenną wymianą doświadczeń między uczestnikami wydarzenia.

Materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    kris, w dniu 13-05-2022 18:42:36 napisał:

    co konsuk ma do powiedzania z ostatnimi atakami nożowników obywateli prawdobodnie z ukrainy?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)