Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Wojewoda przygotował konkurs. Zaprasza do udziału sołtysów

fot. KPUW w Bydgoszczy

fot. KPUW w Bydgoszczy

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz ogłosił konkurs dla# sołtysów sołectw województwa kujawsko-pomorskiego na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

Konkurs skierowany jest do wszystkich sołectw z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, które w 2021r. zorganizują obchody upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Edukacja i podnoszenie świadomości znaczenia Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada zgodnie z ideą 1918 roku, a także upowszechnianie wiedzy o historii dążeń Polaków do odzyskania niepodległości – to główne cele konkursu organizowanego przez wojewodę.

Jedno sołectwo może złożyć jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Nagrodami dla zwycięzców są wycieczki autokarowe do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W wycieczce uczestniczyć będzie sołtys lub osoba go reprezentująca, a także społeczność sołectwa tj. osoby wskazane przez sołtysa (maksymalnie 40 osób).

- To właśnie sołectwo jest tym najmniejszym elementem samorządności w Polsce i tworzy grupę ludzi, którzy mają możliwość stanowienia o swoim najbliższym otoczeniu. Niejednokrotnie już sołtysi odegrali bardzo ważną rolę, między innymi podczas nawałnicy w 2017 roku, gdzie ich zaangażowanie w pomaganie ludziom przyniosło bardzo ważny skutek – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który dodał, że ma nadzieję, iż ten konkurs sprawi, że w tym roku Święto 11 listopada będziemy w województwie kujawsko-pomorskim w sposób szczególny.

Zgłoszenia wraz z załącznikami należy dostarczyć do 22 listopada 2021 r. (liczy się data wpływu przesyłki do Organizatora) pocztą, przesyłką kurierską lub osobiście na adres:

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy,

Biuro Wojewody,

ul. Jagiellońska 3,

85-950 Bydgoszcz,

z dopiskiem „Konkurs 11 listopada”.

i jednocześnie pocztą elektroniczną na adres poczty elektronicznej: konkurs@bydgoszcz.uw.gov.pl z dopiskiem: „Konkurs 11 listopada”.

Regulamin dostępny tutaj

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 38 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (65)

  Mariola Bezpitola, w dniu 22-10-2021 08:25:25 napisał:

  Powinni zorganizować konkurs kto najwięcej kłamie i kradnie. Zwycięzca może być tylko jeden.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (54)

  Mig, w dniu 22-10-2021 10:58:48 napisał:

  Kolejna inicjatywa skierowana dla swojego elektoratu, to jest wojewoda wszystkich? Po rozdawnictwie szczepionkowym po 8 tyś dla KGW przyszedł czas na sołtysów i fundusz wycieczkowy.

  odpowiedz

  • 3 (49)

  aaa, w dniu 22-10-2021 12:01:44 napisał:

  Dać im po 10 tys będą organizować i kraśc ciemnotę na wsi

  odpowiedz

  • 5 (49)

  WieśMack, w dniu 22-10-2021 14:01:53 napisał:

  ciekawe ilu sołtysów ruszy 4litery ?

  odpowiedz

  • -1 (5)

  kttoś, w dniu 22-10-2021 20:17:09 napisał:

  Śmieszą mnie te kłótnie głupich bezmózgowych polaczków i tych którzy są za PiS-em i tych za PO. Powiem , ze jedni i drudzy mają takich jak wy głęboko w d....A wy dalej bierzcie się za łby ,łapcie za leki uspakajające.Ubliżajcie sobie barany!A oni mając taki pojechany elektorat przetrwają dzięki was w dobrobycie jeszcze wiele kadencji!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Filet z kurczaka
14,99 PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Delma z masłem 500g
3,49PLN
Fotobombki
19,90PLN
Włoszczyzna
3,99PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)