Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

18 marca 2024

Z wizytą w Belgii. Wyjazd w ramach programu Erasmus+

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 03.-09.2024 odbyła się kolejna #mobilność młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie. 11 uczniów wraz z 2 opiekunami udało się do Belgii w ramach programu Erasmus+.

Pierwszego dnia pobytu po przywitaniu w szkole Campus Russelberg w Tessenderlo uczestnicy zwiedzili najciekawsze miejsca tego uroczego belgijskiego miasteczka, uczestniczyli w lekcji języka angielskiego, historii oraz zajęciach sportowych.

Drugi dzień mobilności Erasmus+ w Belgii zdominował temat ekologii. Młodzież spędziła dzień  na ekologicznym szlaku w Genk i Maasmechelen. Zajęcia w terenie pt. 'Climate Clash' uświadomiły przebieg niekorzystnych zmian klimatycznych i ich wpływu na codzienne życie. Dalszą część stanowiło inspirujące spotkanie z pracownikiem stacji badawczej Ecotron; tam uczestnicy wyjazdu mogli przyjrzeć się bieżącym eksperymentom podejmowanym w celu ochrony przyrody.

W kolejny dzień mobilności uczniowie i nauczyciele odwiedzili byłą kopalnię węgla B-mine w Beringen, gdzie poznali historię tego miejsca i ciężką pracę górników w przeszłości. Następnie wspięli się na wzgórze Terril, będące niegdyś częścią kopalnianego terenu, a obecnie miejsce turystyki i rekreacji. Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć się urokami Limburgii.

Czwarty dzień spędzono w Brukseli. Ta wspaniała wycieczka zaczęła się przed budynkiem Parlamentu Europejskiego, skąd grupa udała się do pałacu króla Belgii. Podążając zabytkowymi uliczkami stolicy, uczestnicy projektu dotarli do Muzeum Czekolady, gdzie zapoznali się z produkcją tego belgijskiego przysmaku. Ostatnim miejscem wycieczki było Atomium, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Ostatniego dnia mobilności Erasums+ do Belgii uczniowie pracując w szkole partnerskiej Campus Russselberg w belgijsko-polskich grupach, wykonali zadania podsumowujące projekt. Następnie wspólnie obejrzano przygotowane przed drużyny materiały, filmiki oraz rozwiązano quiz o Belgii. Późnym popołudniem mobilność zakończyła się pożegnalną kolacją.

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Pogoda wprost wymarzona. Wędrówka wzdłuż meandrującej rzeki

Dzisiejszą 16 kilometrową wędrówkę rozpoczęliśmy# i zakończyliśmy na przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
0

Piękna trucicielka. Konwalię należy trzymać z dala od dzieci

Najpierw z kłącza wyrasta zielona łodyżka, a dopiero później #pojawiają się drobne dzwonki ukryte pomiędzy dużymi, zielonymi liśćmi. Tak rozkwita konwalia majowa, która przyciąga delikatną wonią. Jej piękne, białe kwiaty od wieków są symbolem niewinności. Dziko rosnąca roślina ma wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)