Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 lipca 2022

Zakład Karny w Potulicach. Na mundurach funkcjonariuszy pojawiają się nowe stopnie służbowe

fot. Zasoby OSSW w Suchej, por. Jowita Szymocha, archiwum funkcjoanriuszy ZK Potulice

fot. Zasoby OSSW w Suchej, por. Jowita Szymocha, archiwum funkcjoanriuszy ZK Potulice

Aspiracje, ambicja, motywacja – to cechy funkcjonariuszy Zakładu# Karnego w Potulicach, którzy w najbliższym czasie przypną do koszuli nowe dystynkcje opatrzone wyższymi stopniami służbowymi. A wszystko to dzięki uporowi i ukończeniu kilkumiesięcznych szkoleń organizowanych przez Służbę Więzienną.

Z plutonowego na mł. chorążego lub podporucznika, ze st. szeregowego na kaprala albo z chorążego na podporucznika, to zmiana ważna dla każdego funkcjonariusza. Mundur jest symbolicznym nośnikiem kompetencji, co z pewnością dodaje odwagi i motywacji. Wymaga gotowości do ciągłego podnoszenia umiejętności zawodowych oraz poszerzenia swojej wiedzy, a w przypadku kiedy wysiłek związany ze zdobyciem wiedzy zostanie uhonorowany awansem, wpływa to motywująco na człowieka.

Korpus oficerów
Chor. Lewandowski Maciej, plut. Podemski Przemysław, st. kpr. Kwaśniewski Rafał, st. szer. Gnat Aleksandra – to funkcjonariusze, którzy dumnie wkroczyli w korpus oficerów Służby Więziennej. Edukację z zakresu penitencjarystyki, resocjalizacji, bezpieczeństwa jednostek penitencjarnych, bezpieczeństwa narodowego, ewidencji, prawa karnego, pracy, samoobrony, etyki zawodowej i wielu innych dziedzin nauki, zdobywali w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Wykazując się determinacją, chęcią bycia pozytywnie postrzeganym w zespole oraz chęcią podnoszenia prestiżu wykonywanego zawodu, funkcjonariusze przyswajali wiedzę, którą sprawdzili na egzaminach końcowych, zdając je pozytywnie.

Już jutro będzie można oglądać ich satysfakcję z osiągniętego celu, którą dzielić będą razem ze swoimi rodzinami w Warszawie, na uroczystych Obchodach Święta Służby Więziennej. Na relację na żywo zapraszamy na strony Służby Więziennej o godz. 12:00

Korpus chorążych
Plut. Marzyński Rafał zamieni dotychczasowy stopień służbowy na stopień mł. chorążego. Otrzymał go dzięki wytrwałości i pilności, zdając z wynikiem pozytywnym egzamin na pierwszy stopień w korpusie chorążych SW w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Korpus podoficerów
St.szer. Gibaszek Jakub, st.szer. Leba Marcin, st.szer. Błaszczyński Szymon oraz st.szer. Puciłowski Mateusz to funkcjonariusze, którzy dumnie będą zamieniać swoje dotychczasowe pagony na inne ze stopniem kaprala. Chęć wykonywania swojego zawodu na wysokim poziomie, aspiracje osiągnięcia wyższych kwalifikacji, sukcesu oraz rozwoju kariery zawodowej to czynniki, którymi kierowali się nasi funkcjonariusze ucząc się w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, zdając tam, z wynikiem pozytywnym egzamin kończący szkolenie podoficerskie. Kpr. Puciłowski uzyskał II lokatę w nauce! Serdecznie gratulujemy.

Prestiż
Potrzeba prestiżu jest naturalną potrzebą społeczną. Ludziom zależy na tym, żeby być cenionymi, cieszyć się uznaniem i estymą. Prestiż jest nagrodą za nakłady ponoszone przez osobę w zdobyciu wykształcenia i wypełniania zadań wymagających dużej odpowiedzialności. Służba Więzienna pomaga w zdobyciu tego prestiżu. Poprzez organizowanie i kierowanie na szkolenia, kursy, studia podyplomowe daje szanse wszystkim funkcjonariuszom poznać swoją osobowość i doskonalić ją do wysokiego poziomu.

Gratulujemy
Wszystkim funkcjonariuszom gratulujemy i dziękujemy, że tworzycie nasz zespół lepszym, bardziej doświadczonym i wykształconym. Wierzymy, że zdobyta wiedza sprawi, że zdobędziecie jeszcze niejeden awans, nie tylko w zakresie stopni służbowych ale również na stanowisku.

Materiał: kpt. Agata Zmarlik-Kufel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 22 18

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)