Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2022

Zakończenie sezonu szachowego. Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki

fot. powierzone

fot. powierzone

23 czerwca w Szubińskim Domu Kultury odbyło się # szachowo - warcabowe uroczyste zakończenie sezonu 2021/2022.

Organizacją życia szachowego i warcabowego w gminie Szubin zajmował się klub UKS Szachowa Dwójka Szubin, który współpracował w tym zakresie z Szubińskim Domem Kultury (sekcja szachowo - warcabowa), I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie (sekcja szachowo - warcabowa) i SP 2 w Szubinie (siedziba klubu). Zadanie publiczne pod nazwą "Upowszechnianie życia szachowego w Gminie Szubin" współfinansowane jest ze środków budżetu Gminy Szubin. Sporty umysłowe w gminie Szubin były reprezentowane przez szachy, warcaby stupolowe, warcaby klasyczne, i warcaby fryzyjskie.

Uroczystość prowadzili: wiceburmistrz Szubina Wioletta Borys-Stachowiak, Piotr Szybowicz i Dariusz Wargulec. W 2022 wybrano zarząd klubu UKS Szachowa Dwójka Szubin na kolejną kadencję 2022-2026. Funkcję prezesa objął ponownie Piotr Szybowicz, a obowiązki sekretarza będzie pełnił przez następne lata Dariusz Wargulec.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki z Urzędu Miasta i Gminy Szubin. Puchary otrzymali multimedaliści mistrzostw województwa i openów rozgrywanych na terenie regionu i całego kraju: szachiści - Olaf Jagodziński, Alan Jagodziński, Jakub Makarewicz, Julia Rocławska, warcabiści - Kacper Białecki, Kamil Białecki, Alan Ufnal, Sandra Ufnal.

materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 20 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 14 (20)

  Marek, w dniu 24-06-2022 11:31:41 napisał:

  Pan Piotr to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, wspaniała wiedza, inteligencja i osobowość! Dziękujemy w imieniu młodzieży z Szubina

  odpowiedz

  • -10 (12)

  zorka5, w dniu 25-06-2022 01:41:01 napisał:

  Strach otworzyć lodówkę, wszędzie Jagodzińscy! Nie źle ich ktoś promuje.

  odpowiedz

  • 12 (12)

  Kazek, w dniu 25-06-2022 13:02:04 napisał:

  Może dobrze grają w szachy, zamiast siedzieć z telefonem na twarzy jak 99% dzisiejszej młodzieży?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konstrukcje stalowe
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)