Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 marca 2024

W marcu przypada Międzynarodowy Dzień Teatru i Światowy Dzień Lasu. Z tej okazji, w piątek 8 marca, szubińska biblioteka zaprosiła dzieci na przedstawienie teatralne o wymowie ekologicznej.

fot. pow.

fot. pow.

W marcu przypada Międzynarodowy Dzień Teatru i Światowy# Dzień Lasu. Z tej okazji, w piątek 8 marca, szubińska biblioteka zaprosiła dzieci na przedstawienie teatralne o wymowie ekologicznej.

Przedszkolaki znakomicie orientowały się jak zachować się w lesie i jakie postępowanie jest godne pochwały. Pomagały skrzatowi sprzątać las i sadzić drzewa. Było przy tym wiele śmiechu i dużo radości. Szubińska biblioteka od lat dba o edukację teatralną najmłodszych promując bibliotekę jako miejsce gdzie można nie tylko wypożyczyć książki ale też uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Dziękujemy dyrekcji Przedszkola nr 2 za współpracę.

Materiał: Mirosław Rzeszowski 

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie #w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)