Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 marca 2024

Zorganizowano drzwi otwarte. Do liceum zawitali ósmoklasiści

fot. powierzone

fot. powierzone

25 marca w I Liceum Ogólnokształcącym #w Szubinie odbyły się drzwi otwarte, w czasie których uczniowie klas ósmych okolicznych szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz poznać bazę dydaktyczną szkoły.

W nowym roku szkolnym  szubiński ogólniak proponuje naukę w klasach o czterech profilach kształcenia – ogólnym, biologiczno-medycznym, prawno-policyjnym i turystycznym.

Ósmoklasiści mogli sprawdzić, jakie przedmioty rozszerzone oraz jakie zajęcia dodatkowe obowiązywać będą w poszczególnych klasach. Dowiedzieli się także, w jakich klubach i kołach będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Przyszli licealiści wizytę w szkole rozpoczęli od spotkania z dyrektorem szkoły panią Elżbietą Kłosowską-Hilscher oraz przedstawicielami Komisariatu Policji w Szubinie, ponieważ klasy prawno-policyjne objęte są patronatem KPP w Nakle i mają zajęcia z policjantami.

Klub szachowo-warcabowy zaprezentował swoje umiejętności w partii superbłyskawicznej bullet, a członkowie koła robotyki pokazali swoje projekty oparte na LEGO Mindstorms EV3, Arduino oraz Raspberry Pi.

Drużyna Sanitarna przedstawiła symulację dwóch zdarzeń z użyciem AED oraz zasady resuscytacji i  badania wstępnego osoby poszkodowanej w wypadku.

Swoją działalnością pochwalił się także Klub Wolontariusza, którego członkowie w bieżącym roku szkolnym zostali ponownie wyróżnieni nagrodą Wolontariusza Roku.

Uczniowie klas prawno-policyjnych przygotowali dla ósmoklasistów pokaz badań z zakresu kryminalistyki oraz zestaw ćwiczeń z samoobrony i technik interwencji.

Członkowie klubu Erasmus+, w sali zaaranżowanej na terminal lotniska, opowiedzieli nie tylko o już zrealizowanych w szkole projektach i wyjazdach, ale także tych, których realizacja przypadnie na lata 2023-2027, na mocy przyznanej już szkole akredytacji. „Stewardessy” opowiadały o międzynarodowej wymianie uczniów oraz prezentowały kraje, które uczniowie liceum odwiedzili w ramach już zrealizowanych projektów: Włochy, Grecję, Hiszpanię, Islandię, Rumunię, Turcję, Węgry, Łotwę, Portugalię, Bułgarię, Chorwację, Niemcy i Belgię.

Duże zainteresowanie wzbudziły także pokazy chemiczne, ćwiczenia na strzelnicy wirtualnej czy zajęcia kreatywności, w czasie których można było wykazać się pomysłowością i popracować przy pomocy ipadów.

Ósmoklasiści i ich rodzice mogli nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, poznać jej bazę dydaktyczną i lokalową, ale także porozmawiać z nauczycielami i uczniami szkoły, by rozwiać swoje wątpliwości związane z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)