Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

26 grudnia 2024

Do Wigilii zasiadło blisko 160 osób. Spotkanie dla ubogich i samotnych

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

„On mówi do każdego – przyjdźcie do mnie wszyscy – bo bardzo dobrze was znam#. Znam wasz ból, smutek, pustkę, pokusy, trudności. Jednak w tym wszystkim z wami jestem” – mówił do uczestników wigilii dla ubogich, potrzebujących i samotnych bp Krzysztof Włodarczyk.

 

Przy świątecznych stołach w Oratorium św. Jana Pawła II, którego gospodarzem są ojcowie jezuici, zasiadło ponad 160 osób. To więcej niż rok temu. – Dziękuję, że jesteście w tym miejscu i możemy przeżywać czas radości ze spotkania z Bogiem, który przyszedł w ludzkiej naturze. Dzięki temu możemy się tą radością dzielić z drugim człowiekiem – mówił biskup bydgoski, dodając, że rodzący się Jezus przyszedł do każdego, nikogo nie zostawiając.

Spotkanie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu darczyńców, jak i wolontariuszy. Był moment na odczytanie słowa Bożego oraz na podzielenie się opłatkiem. – Życzę wszystkim pogody ducha i – pomimo tych różnych sytuacji – radości w sercu – powiedział superior i proboszcz bydgoskiej parafii św. Andrzeja Boboli, o. Bogusław Choma SJ.

Na stołach zagościła przepyszna zupa grzybowa, tradycyjne pierogi, śledź i smażona ryba.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)