Dziś mamy 24 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

17 lutego 2025

Dzień Służby Cywilnej. Codziennie dla obywateli

17 lutego to Dzień Służby Cywilnej – obchodzone # po raz drugi święto, upamiętniające uchwalenie pierwszej ustawy o państwowej służbie cywilnej z 1922 roku. Jednak przede wszystkim jest to dzień wszystkich urzędników i pracowników, zatrudnionych w ponad 1700 urzędach w całej Polsce.

Zatrudnieni w służbie cywilnej na co dzień zapewniają zawodowe, rzetelne, bezstronne i politycznie neutralne realizowanie zadań państwa – od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przez ministerstwa, urzędy centralne, wojewódzkie, morskie, górnicze, administrację skarbową, aż do administracji rządowej szczebla powiatowego. W całej Polsce jest to grupa blisko 120 tysięcy osób, wśród której 73% to kobiety, a 23% to mężczyźni.

Pracownicy i urzędnicy służby cywilnej, realizują zadania we wszystkich departamentach, biurach i na wszystkich szczeblach. Nadzorują i kreują działania mające na celu dobro i zdrowie obywateli.

O służbie cywilnej
Służba cywilna to przede wszystkim ludzie - członkowie korpusu służby cywilnej. Naszym zadaniem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania administracji rządowej, niezależnie od sytuacji politycznej i zmian rządów.

Praca w służbie cywilnej
Kto może dołączyć do korpusu służby cywilnej? Zależy nam na profesjonalistach, dlatego przyszli członkowie korpusu muszą przejść procedurę kwalifikacyjną, która wyłoni najlepszych - fachowców w swoich dziedzinach, mających predyspozycje do pracy w administracji, rzetelnych, lojalnych wobec państwa i życzliwych dla obywatela.

materiał: gov.pl

Oceń artykuł: 11 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (10)

    Mundurowy emeryt, w dniu 18-02-2025 11:47:02 napisał:

    A są wolne wakaty ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)