Oddali hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Kwiaty i znicz pod dębem pamięci

fot. E.Cichońska, UM Szubin
13 kwietnia to Dzień Pamięci # Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Pamiętając o tych tragicznych wydarzeniach, delegacja szkoły w składzie: Dyrektor Szkoły- Ewelina Marczak, Samorząd Uczniowski: Julia Piechowiak, Nikola Bielasik i Maria Cichońska, wraz z opiekunem SU- p.Eweliną Wójtowicz i Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu- p.Ewą Cichońską, złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod dębem pamięci, poświęconym majorowi Józefowi Korab- Kobierzyckiemu- Ofierze Zbrodni Katyńskiej.
Hołd, zamordowanemu w Katyniu majorowi Korab- Kobierzyckiemu, oddał również Burmistrz Szubina- p.Mariusz Piotrkowski, wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską, przedstawicielami Rady Seniorów oraz Dyrektorem Muzeum Ziemi Szubińskiej- Kamilą Czechowską.
Delegacji towarzyła Dyrektor Szkoły- Ewelina Marczak oraz przedstawicie uczniów- Amelia Katafiasz, Zofia Bogusz i Ksawery Tomiczak.
Cześć Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej!
materiał: E. Cichońska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)